czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie tylko gastronomia

Nie tylko gastronomia

Nie tylko gastronomia
Data publikacji: 2016-04-25 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1937 131061

W sezonie letnim oferta nadodrzańskich bulwarów skierowana do mieszkańców i turystów będzie jeszcze bogatsza. Niebawem działalność rozpocznie sklep z pracownią na nabrzeżu Pasażerskim, a na ukończeniu jest nowy punkt gastronomiczny na bulwarze Piastowskim. Na zagospodarowanie czeka natomiast teren na bulwarze Gdyńskim.

– Na 21 maja oficjalne rozpoczęcie działalności w jednym z pawilonów na nabrzeżu Pasażerskim zapowiedziały firmy Szczeciński i Home By Wolff – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej, spółki zarządzającej bulwarami. – Tym samym zachowany zostanie charakter tego miejsca, które ma być nie tylko sklepem ze szczecińskimi pamiątkami i rękodziełem, ale także miejscem spotkań i warsztatów dla najmłodszych.

Właściciele dwóch współpracujących ze sobą firm zapowiedzieli, że w ich ofercie znajdą się m.in. koszulki, kubki, poduszki, pocztówki z symbolami Szczecina (także marynistycznymi) oraz elementy wyposażenia wnętrz, wykonywane na miejscu. Pawilon stanie się również pracownią artystyczną i miejscem, w którym najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach np. własnoręcznego wykonywania domowych ozdób.

Jak już zapowiadaliśmy, nowe punkty gastronomiczne pojawią się na bulwarze Piastowskim. Będzie tam lokal z kuchnią międzynarodową „The Kitchen Meet&Eat”, oferujący m.in. potrawy z ryb. Dzierżawca obecnie wyposaża wnętrze przyszłej restauracji. Otwarcie planuje na 1 czerwca.

Obok powinien niebawem stanąć także drugi pawilon – z wyrobami cukierniczymi, lodami i pijalnią czekolady.

– Dzierżawca zadeklarował, że budowa rozpocznie się przed wakacjami i zakończy w sezonie letnim – zaznacza rzecznik.

Bulwar Gdyński wzbogaci się o pawilony gastronomiczne, ale dopiero w przyszłym sezonie. Na razie szczecińscy radni zgodzili się na przekazanie terenu na tym bulwarze w zarządzanie Żegludze Szczecińskiej. Spółka przygotuje i ogłosi konkurs dla kolejnych dzierżawców.

– Kwestią do ustalenia pozostaje charakter zagospodarowania działki przy Urzędzie Celnym – dodaje T. Owsik-Kozłowski. – Powstanie tam albo jeden duży pawilon (ok. 150 m kw.), albo dwa mniejsze (po 75 m kw.) z ogródkami letnimi.

Tekst i fot. (ek)

Komentarze

Kasia
Miał być spacer bulwarami,a będzie przepychanka między budami,bo zyski muszą być...
2016-04-26 10:41:14
Ceny
Pięknie, oby tylko ceny jednostkowe były analogiczne do cen krajów Europy Zachodniej, czyli np. kawa ma kosztować 1/10 godziny pracy.
2016-04-26 07:32:00
Golema
proponowali ale nie opłaca się
2016-04-25 23:29:16
Gienio
„The Kitchen Meet&Eat”. Gdzie ochrona jezyka polskiego? Czy wszystko w Polsce musi byc w jakims obcym jezyku? Moze nazwac cos w jezyku Zulu-Gula?
2016-04-25 22:36:35
pikuś
He, he, już nikt nie trzyma ich dla Golemy?
2016-04-25 19:23:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie