Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Nie tylko gastronomia

Data publikacji: 25 kwietnia 2016 r. 19:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Nie tylko gastronomia
 

W sezonie letnim oferta nadodrzańskich bulwarów skierowana do mieszkańców i turystów będzie jeszcze bogatsza. Niebawem działalność rozpocznie sklep z pracownią na nabrzeżu Pasażerskim, a na ukończeniu jest nowy punkt gastronomiczny na bulwarze Piastowskim. Na zagospodarowanie czeka natomiast teren na bulwarze Gdyńskim.

– Na 21 maja oficjalne rozpoczęcie działalności w jednym z pawilonów na nabrzeżu Pasażerskim zapowiedziały firmy Szczeciński i Home By Wolff – informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej, spółki zarządzającej bulwarami. – Tym samym zachowany zostanie charakter tego miejsca, które ma być nie tylko sklepem ze szczecińskimi pamiątkami i rękodziełem, ale także miejscem spotkań i warsztatów dla najmłodszych.

Właściciele dwóch współpracujących ze sobą firm zapowiedzieli, że w ich ofercie znajdą się m.in. koszulki, kubki, poduszki, pocztówki z symbolami Szczecina (także marynistycznymi) oraz elementy wyposażenia wnętrz, wykonywane na miejscu. Pawilon stanie się również pracownią artystyczną i miejscem, w którym najmłodsi będą mogli uczestniczyć w warsztatach np. własnoręcznego wykonywania domowych ozdób.

Jak już zapowiadaliśmy, nowe punkty gastronomiczne pojawią się na bulwarze Piastowskim. Będzie tam lokal z kuchnią międzynarodową „The Kitchen Meet&Eat”, oferujący m.in. potrawy z ryb. Dzierżawca obecnie wyposaża wnętrze przyszłej restauracji. Otwarcie planuje na 1 czerwca.

Obok powinien niebawem stanąć także drugi pawilon – z wyrobami cukierniczymi, lodami i pijalnią czekolady.

– Dzierżawca zadeklarował, że budowa rozpocznie się przed wakacjami i zakończy w sezonie letnim – zaznacza rzecznik.

Bulwar Gdyński wzbogaci się o pawilony gastronomiczne, ale dopiero w przyszłym sezonie. Na razie szczecińscy radni zgodzili się na przekazanie terenu na tym bulwarze w zarządzanie Żegludze Szczecińskiej. Spółka przygotuje i ogłosi konkurs dla kolejnych dzierżawców.

– Kwestią do ustalenia pozostaje charakter zagospodarowania działki przy Urzędzie Celnym – dodaje T. Owsik-Kozłowski. – Powstanie tam albo jeden duży pawilon (ok. 150 m kw.), albo dwa mniejsze (po 75 m kw.) z ogródkami letnimi.

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kasia
2016-04-26 10:41:14
Miał być spacer bulwarami,a będzie przepychanka między budami,bo zyski muszą być...
Ceny
2016-04-26 07:32:00
Pięknie, oby tylko ceny jednostkowe były analogiczne do cen krajów Europy Zachodniej, czyli np. kawa ma kosztować 1/10 godziny pracy.
Golema
2016-04-25 23:29:16
proponowali ale nie opłaca się
Gienio
2016-04-25 22:36:35
„The Kitchen Meet&Eat”. Gdzie ochrona jezyka polskiego? Czy wszystko w Polsce musi byc w jakims obcym jezyku? Moze nazwac cos w jezyku Zulu-Gula?
pikuś
2016-04-25 19:23:24
He, he, już nikt nie trzyma ich dla Golemy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA