sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > (Nie)pełne otwarcie

(Nie)pełne otwarcie

(Nie)pełne otwarcie
Data publikacji: 2015-08-31 12:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 2021 16239

Remontowana część ul. Warcisława 1 września (czyli we wtorek) będzie oddana kierowcom do użytku. Tego samego dnia, po drugiej stronie miasta, znikną bariery na ul. Narutowicza i Potulickiej. Jak się jednak dowiedzieliśmy, prace na obu placach budowy będą wciąż prowadzone.

Modernizacja ul. Warcisława właściwie się zakończyła. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, już 1 września pierwsze samochody bez kłopotów i konieczności korzystania z objazdów dojadą do obwodnicy śródmiejskiej w okolicach starej cegielni. Piesi również będą mogli pospacerować wzdłuż zachodniego skraju os. Książąt Pomorskich. Ale tylko po chodniku po zachodniej stronie jezdni - druga część trotuaru nie jest jeszcze dokończona.

Nie ma też zatok autobusowych. Z tego powodu autobusy jeszcze na ul. Warcisława nie wjadą. Komunikacja miejska w tym rejonie kursować wciąż będzie wytyczoną na czas remontu ulicy tymczasową trasą.

Niespodzianki czekają na kierowców również na Nowym Mieście. Aby dotrzeć do al. Piastów nie trzeba już wjeżdżać do centrum. Można sobie skrócić drogę jadąc przez ul. 3 Maja i ul. Narutowicza. Otwarta ma być też (w całości) ul. Potulicka. Pojawią się również długo tu nie widziane tramwaje, które dotrą do pętli od strony Bramy Portowej.

Podobnie jak w przypadku ul. Warcisława i tu jest jednak małe „ale". Inwestycja nie jest jeszcze odebrana przez inwestora. Kierowcy przejeżdżając przez tę część miasta muszą więc mieć świadomość, że tak naprawdę są na placu budowy. Dlatego obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Nie działa też nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Potulickiej z ul. Narutowicza.

(lw)

 

Komentarze

chłop pismienny
Jaki prezydent takie i remonty
2015-09-01 12:00:10
Gość
". Piesi również będą mogli pospacerować wzdłuż zachodniego skraju os. Książąt Pomorskich. Ale tylko po chodniku po zachodniej stronie jezdni - druga część trotuaru nie jest jeszcze dokończona." Chodnik po obu stronach ulicy jest jeszcze niekompletny, m.in. na wysokości ul. Lompy. Tutaj dzieciaki idące do szkoły będą musiały zejść na jezdnię pomiędzy jadące samochody. Kto będzie odpowiadał za wypadki?
2015-08-31 18:14:00
mieszkaniec
Jest super było gorzej ale nadal są ci którzy narzekają :( zapraszam zobaczyć jak te firmy pracują przed otwarciem bo ktoś obiecał Prezydentowi taki termin .
2015-08-31 15:01:58
Warcisława
Remont nie obejmował wiaduktu, już wielokrotnie to było wyjaśniane, piesi się liczą, bo na początek i tak będą mieli chodnik z jednej strony, drugi jest wykonywany. Najwięcej utyskują ci, co nie byli tam wcześniej albo zawsze narzekają. Cóż, potomkowie niepiśmiennych chłopów.
2015-08-31 13:48:21
Szczeciniak
@Wiadukt zapraszam więc do sprawdzenia ... Przejazd pod wiaduktem pozostał bez zmian łącznie z nawierzchnią!
2015-08-31 12:04:09
Gość
Jak widać piesi nie liczą się.
2015-08-31 11:25:06
Wiadukt
Należy mieć nadzieję, że remont tej ulicy to również poszerzenie przejazdu pod wiaduktem kolejowym, bo inaczej remont miałby na celu wyłącznie wyrównanie nawierzchni.
2015-08-31 11:09:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie