piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie ma już (prawie) nic po Domu Marynarza

Nie ma już (prawie) nic po Domu Marynarza [FILM]

Nie ma już (prawie) nic po Domu Marynarza
Data publikacji: 2020-07-15 20:06
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-19 10:02
Wywietleń: 1361 464885

To już jest koniec, nie ma już (prawie) nic – chciałoby się zanucić ze smutkiem refren znanego przeboju Elektrycznych Gitar. Dom Marynarza przechodzi do historii. Szybko uwinęły się z nim buldożery i po Misterze Szczecina z 1972 roku pozostała kupa gruzu.

Przypomnijmy, że nieruchomość od Uniwersytetu Szczecińskiego kupił przedsiębiorca z Gorzowa. Co powstanie na tym terenie? Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza m.in. usługi dotyczące nauki, szkolnictwa wyższego, oświaty, zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz mieszkaniowo-usługową. Zapisy planu dopuszczają także budowę obiektów handlowych do 400 mkw. powierzchni. Powstać więc może wszystko.

(kl)

Fot. Ryszard Pakieser

Film: PaS

Nie ma już (prawie) nic po Domu Marynarza Nie ma już (prawie) nic po Domu Marynarza

Komentarze

Wawrzek
"Ciekawe" myśl naukowa kosztuje sprzedali to inaczej niż Balcerowicz i Lewandowski -z zyskiem tylko chwalić.
2020-07-18 16:34:51
Max
Myślę, że każda uczelnia szczecińska powinna móc liczyć na wsparcie miasta, czy to w postaci budynków, gruntów czy gotówki. 16 mln nędznych złotych to żadne pieniądze, jeśli mamy zbliżyć się do poziomu europejskiego to budżety uczelni w tym US powinny być na stałe zasilane corocznie większą kwotą niż te pare złotych ze sprzedaży paskudztwa architektonicznego.
2020-07-16 18:22:26
do Max
BEZPODSTAWNE WZBOGACENIE????????????? tO MOŻE KAŻDEJ UCZELNI W SZCZECINIE PO 16 BANIEK
2020-07-16 17:31:07
Max
Po pierwsze jeśli nawet US się wzbogacił na tej transakcji, to dobrze, bo to uczelnia z naszego miasto i Szczecin powinien ją wspierać nie tylko w taki sposób. Po drugie ponad 100 wieżowiec o ciekawej bryle jak najbardziej pasowałby do tego miejsca. Po trzecie, mam nadzieję, że innych „misterów” też niedługo pozbędziemy się z przestrzeni miejskiej. Szczególnie warto zająć się totalnym wyburzeniem pegeerowskiego osiedla w miejscu starówki.
2020-07-16 17:04:19
Ciekawe
Dlaczego takich misterow-betonowców w Śródmieściu przy kamienicach nie wyburzają ? A swoją drogą to nie zły przewał z tą sprzedażą "kupli" za pół miliona a sprzedali za 16 mln.
2020-07-16 14:52:33
imca
Hanze wybudowac.Moze wyzsza.
2020-07-16 14:44:42
FIKI MIKI
TO ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ ja Kim PRAWEM WZBOGACIŁ SIĘ UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI TO BYŁA DAROWIZNA OD NAS CZYLI GMINY SZCZECIN MOŻE PAN KRZYSTEK PODEJMIE DZIAŁANIA ABY ODZYSKAĆ TE 16 MLN ZŁ W KOŃCU KOŃCÓW Krzystek, wacinkiewicz , przepiera to prawdziwi prawnicy z dyplomami
2020-07-16 14:40:21
moto
Najbardziej parkingu przy DM mi żal. Zawsze miejsce wolne było. Sół w oku NIOL (SPP) teraz chcą zawłaszczyć Malczewskiego, aż do Parkowej i Żubrów. Ale im chyba nie wyjdzie bo na obniżenie krawężników i zrobienie pobocza kasy nie mają.
2020-07-16 14:35:43
Wawrzek
To "finał" Gospodarki Morskiej Szczecina - dalej q...... głosujcie na "Rafałów", którzy do tego doprowadzili, teraz ze dwa pietra na burdele jak "Marysie" powrócą z Niemiec i Holandii
2020-07-16 13:36:15
Tollo
Tak Robert ale w Radzie Miasta rządzą starzy ludzie i nie widzą co buduje się w centrum innych polskich dużych miastach Popieram budowę 40 piętrowego wieżowca jak we Wrocławiu.
2020-07-16 11:35:00
Ja bym....
w pobliżu nie parkował. Ogromne ryzyko dla pieszych. haniebny sposób rozbiórki
2020-07-16 09:38:10
teflon
W tym miejscu powinien pojawić się wieżowiec jakieś 100-120 metrów wysokości.
2020-07-16 08:54:07
kri
żal, piękne czasy tam bywały. tak jak marynarzy i rybaków żal....
2020-07-16 06:19:25
Robert
Miejsce idealne na 30-40 kondygnacyjny bydynek wielofunkcyjny. Oby zmienili plan, bo 26m wysokości zabudowy w obecnym zapisie jest wielkim nieporozumieniem.
2020-07-15 22:44:14
Mieszkam w Szczecinie od 1951.
Dla mnie to była zupełnie obojętna budowla.
2020-07-15 20:36:34