Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Nie jest bezpiecznie

Data publikacji: 29 sierpnia 2016 r. 09:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Nie jest bezpiecznie
 

Trwa remont chodnika wzdłuż zachodniej strony al. Wyzwolenia – od pl. Rodła. Część: na odcinku od ul. Mazowieckiej po pl. Lotników jest ogrodzona, a więc wyłączona z ruchu. Natomiast pozostała – w sąsiedztwie kas LOT-u oraz sąsiadującego z nim przystanku autobusowego – nie.

W efekcie tego tuż przy przystanku parkują samochody – i to między nimi tłoczą się pasażerowie oczekujący na przyjazd autobusu, wysiadający, którzy przyjechali do centrum Szczecina, a też przechodnie. Co więcej…

– Nie jest bezpiecznie, bo to przystanek, na którym zatrzymują się nie tylko autobusy komunikacji miejskiej, ale również PKS Szczecin. W godzinach komunikacyjnego szczytu są tu tłumy. W tym również dzieci – alarmuje pan Jan, nasz Czytelnik. – Dobrze, że nawierzchnia al. Wyzwolenia jest wreszcie remontowana. Ale – jak widać – specjaliści z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego powinni jednak wyjść zza biurek i dopiero po wizji w terenie reorganizować ruch pieszych oraz samochodów w sąsiedztwie realizowanej inwestycji. Parkowanie samochodów we wspomnianym przeze mnie miejscu powinno być bezwzględnie zabronione.

Sygnał naszego Czytelnika poddajemy uwadze miejskich służb. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

niech Straż Miejska odholuje samochody na koszt właścicieli
2016-08-29 11:02:38
drugi raz tam nie staną
Chodnik
2016-08-29 10:14:50
A czego się spodziewać, toż to Szczecin właśnie.
Michal54
2016-08-29 09:56:42
Kto wymyśla przystanek w takim miejscu. Teraz robią remont i mogliby przesunąć przystanek na wysokości Pazimu. Taki szeroki chodnik i tam zrobić zatokę na przystanek. Ale nie wolą zostawić i przez to zajęty pas ruchu na wysokosvi Lotu i w ogóle bezmyślność.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA