Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Nie godzą się na „błyskotliwe” określenia

Data publikacji: 13 lutego 2019 r. 22:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Nie godzą się na „błyskotliwe” określenia
 

W środę (13 lutego) obie wiceprezydentki Kołobrzegu, czyli Monika Foremna-Pilarska i Ilona Grędas-Wójtowicz, zorganizowały konferencję prasową. W zasadzie tuż przed jej rozpoczęciem okazało się, że chcą tylko złożyć oświadczenie, a z dziennikarzami mają zamiar rozmawiać na osobności. Nie do końca to się jednak udało, bo pytania, i to te trudne, padły w trakcie ogólnego spotkania.

O co chodziło? O słynne już w całej Polsce „błyskotki”, czyli miano, jakim obdarzono wiceprezydentki. Przypomnijmy, że tego określenia, które potajemnie funkcjonuje wśród niektórych radnych i urzędników, śmieli użyć na antenie miejscowego portalu informacyjnego dwaj dziennikarze. Mowa o Robercie Dziembie z miastokolobrzeg.pl oraz Piotrze Rybczyńskim z Radia Kołobrzeg. „Błyskotliwe” przydomki panowie wymienili w ramach komentarza do faktu odmówienia przez wspomniane panie udziału w ich programie. Jak twierdzą wiceprezydentki, odmowy jako takiej nie było, bo po prostu na spotkanie nie miały czasu. Szybko oskarżyły obu dziennikarzy o mowę nienawiści, a zamieszczane pod ich materiałami prasowymi komentarze dolały oliwy do ognia.

W sprawie wypowiedziały się działaczki ugrupowania Kołobrzescy Razem, które zarzuciły wspomnianym dziennikarzom seksizm oraz hejt. Głos zabrały również radne z ugrupowania, które w trakcie wyborów samorządowych walczyło o to, aby prezydencki fotel zajął Jacek Woźniak. One z kolei w określeniu „błyskotki” nie widzą nic złego. Wspominają przy tym, że w przeszłości im również nadawano w trakcie audycji telewizyjnych przydomki, a obecna przy tym prezydent Anna Mieczkowska na to nie reagowała. Teraz jest inaczej. Mieczkowska złożyła na policję zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez autorów wrogich jej zastępczyniom komentarzy. Dostać ma się także moderatorom, którzy jej zdaniem nie powinni dopuścić do ich publikacji.

– Naruszono nasze dobra osobiste, co godzi w urząd, który sprawujemy – mówiła w trakcie dzisiejszego spotkania z przedstawicielami prasy Ilona Grędas-Wójtowicz, zdradzając, że zbiera publikowane na swój temat komentarze i co jakiś czas przekazuje je policji.

– Nie ma naszej zgody na takie określanie – wtórowała jej Monika Foremna-Pilarska, podkreślając, że obrażane są jako urzędniczki, a nie osoby prywatne.

Odnosząc się do pytań o niechęć do portalu miastokolobrzeg.pl, M. Foremna-Pilarska poprosiła, aby się nie dziwić, że w pierwszej kolejności przyjmuje zaproszenia od tych audycji, o których wie, że będą prowadzone w sposób kulturalny i z szacunkiem.©℗

Przemysław WEPRZĘDZ

Fot. Artur Bakaj

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pełna zgoda
2019-02-14 18:14:32
Tym paniom daleko do błyskotek i nie powinno się je tak nazywać. Natomiast polecam im nazwę pewnego szczecińskiego wyrobu przypominającego trochę krokieta:]
piter
2019-02-14 12:13:35
ale bzdury!
Stefan
2019-02-14 11:34:01
"Naruszono nasze dobra osobiste, co godzi w urząd, który sprawujemy" – mówiła Ilona Grędas-Wójtowicz,"Nie ma naszej zgody na takie określanie" – wtórowała jej Monika Foremna-Pilarska. To swego rodzaju, niczym nie poparta, histeria ze strony tych Pań. Krytyka osób publicznych jest bowiem w państwach demokratycznych dozwolona. Orzecznictwo krajowe i zagraniczne (ETPC) dopracowało się w tej kwestii pewnych, obowiązujących w państwa Unii Europejskiej standardów. Według nich osoba piastująca funkcję publiczną, tzw. osoba publiczna "musi mieć twardszą skórę" (por. C. H. Beck, A. Węsek, Komentarz. KK - Część szczególna, t. I, Warszawa 2004, str. 1109).
I nie będą zadawać niewłaściwych pytań
2019-02-14 11:00:03
Pani wice, chciałaby zapewne by dziennikarz przesłał jej pytania jakie zada, a nie zadawał trudnych, bo jej nie pasują i wprowadzą w zakłopotanie. Najlepiej pytać o pogodę i zdrowie dzieci.
Abc
2019-02-13 22:51:07
To nie błyskotki, to "kapuśki" :D
POKO w akcji
2019-02-13 22:44:31
Zamordyzm i cenzura.
nic dziwnego
2019-02-13 22:39:32
zbyt błyskotliwe to one nie są a i nie wyglądają jak gwiazdy, lecz jak szare meteorytki co najwyżej :D a serio jest po co robić konferencję ?? aż taka nuda tam u Was nieroby ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA