sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kołobrzeg – miasto kobiet

Kołobrzeg – miasto kobiet

Kołobrzeg – miasto kobiet
Data publikacji: 2018-12-03 20:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 1729 364754

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska przedstawiła w poniedziałek (3 grudnia) swoich zastępców. Pierwszym wiceprezydentem została Monika Foremna-Pilarska, drugim Ilona Grędas-Wójtowicz. Obie panie są bezpartyjne i – jak twierdzi Anna Mieczkowska – każda z nich to doskonały fachowiec.

Monika Foremna-Pilarska jest rodowitą kołobrzeżanką. Wyższe wykształcenie zdobyła na Politechnice Koszalińskiej oraz na Uniwersytecie Szczecińskim, gdzie zrobiła doktorat z zakresu nauk ekonomicznych. Obecnie pracuje w Politechnice Koszalińskiej jako wykładowca. W kołobrzeskim magistracie będzie zajmowała się sprawami gospodarczymi. Podlegać jej będą wydziały: Komunalny, Gospodarki Nieruchomościami, Inwestycji oraz Rozwoju Miasta.

Ilona Grędas-Wójtowicz zajmie się sprawami społecznymi. Podległe jej wydziały to: Edukacji, Kultury i Sportu oraz Spraw Społecznych. Pochodzi z Łodzi. Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego oraz administracji na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończyła także studia podyplomowe. Obecnie robi doktorat na wspomnianym Wydziale Prawa UG.©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Na zdjęciu od lewej: Anna Mieczkowska, Monika Foremna-Pilarska, Ilona Grędas-Wójtowicz oraz Ewa Pełechata, sekretarz miasta.

Komentarze

Piter
Kluczem w wyborze była płeć, czy może jednak kompetencje? Mieczkowska przez tyle lat „przytulana” przez kolegów z PO (geblewicz, gromek, gawłowski) stara się teraz robić za wolną i niezależną feministkę. Karykaturalnie to wychodzi.
2018-12-04 08:55:05
Woman City
- kto będzie tam molestował po sezonie, gdy wczasowicue wyjadą? Mają jakiegoś "biedronia" na podorędziu?
2018-12-04 08:52:57
Zażenowany
A teraz wyobraźmy sobie lament, gdy nazwiemy jakieś miasto X MIASTEM MĘŻCZYZN, bo prezydent i dwóch wiceprezydentów będą mężczyznami.
2018-12-03 22:32:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie