poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nazwij szlaki rowerowe

Nazwij szlaki rowerowe

Nazwij szlaki rowerowe
Data publikacji: 2016-05-10 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 2153 132937

W ciągu kilku lat na Pomorzu Zachodnim powstanie licząca blisko 1000 kilometrów sieć tras rowerowych. Miłośnicy turystyki na dwóch kółkach mogą nazwać szykowane szlaki.    

Nazwy muszą być kojarzone z regionem i dotyczyć topografii trasy. Urząd Marszałkowski zaprasza sympatyków rowerów i turystyki do udziału w konkursie na nazwanie czterech głównych tras planowanych w województwie zachodniopomorskim. Chodzi o szlaki, których koncepcje przygotowali pracownicy Regionalnego Biura Gospodarki Przestrzennej. Są to roboczo nazwane trasy: Nadmorska, Pojezierna, Bałtyk-Wałcz oraz trakt wzdłuż wschodniego brzegu Zalewu Szczecińskiego, a dalej prowadzący przez Goleniów, Gryfino i na południe województwa do Kostrzyna Nad Odrą. Przez dwa lata inwentaryzowało istniejące lub potencjalne trasy. Wśród tych drugich wytypowano drogi leśne, dawne linie kolejowe i wały przeciwpowodziowe, na których szlaki można wytyczyć. Łącznie ma powstać blisko tysiąc kilometrów traktów rowerowych. W kwietniu wójtowie i burmistrzowie zachodniopomorskich samorządów podpisali porozumienie w sprawie współpracy przy tworzeniu szlaków.  

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje do 22 maja. Najlepsze zostaną nagrodzone tabletami i rowerowymi sakwami z logotypem Pomorza Zachodniego. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Zgłoszenia należy dokonać poprzez wypełnienie przez uczestnika formularza zgłoszeniowego. Dokumenty dostępne są na www.rowery.wzp.pl. Następnie w postaci zeskanowanego dokumentu zapisanego w pliku PDF, JPG lub TIFF należy przesłać je pocztą elektroniczną na adres: rower.obywatelski@wzp.pl do dnia 22 maja 2016 r., do godziny 24:00. ©℗

(szymw)

fot. Artur BAKAJ

fot. Rowerzyści mogą nazwać przygotowywane dla nich szlaki.

 

 

Nazwij szlaki rowerowe

Komentarze

Kiedy,ach kiedy...
...Kiedy fragmenty ścieżek rowerowych Prawobrzeża zostaną połączone w jedną, w miarę l o g i c z n ą całość ? Np. kawałek ścieżki rowerowej przy ul Pomorskiej nie jest połączony ani z rondem tzw."Inki" ani z dzielnicą Dąbie... Takich absurdów i wyrzuconej kasiory jest mnóstwo. Dodam, że żadna z ulic łączących duże osiedla Praworzeża nie ma połączenia chodnikami dla pieszych z dworcem kolejowym Dąbie! Marzyć o ścieżce rowerowj Szczecin -plaża nadmorska, owszem można.....
2016-05-11 11:05:19
Mateusz Pawluk
Dlaczego zostały pominięte Pyrzyce skoro tam jest tak dobra infrastruktura to wykonania ścieżek rowerowych - mowa tu o nieczynnych szlakach kolejowych łączących Pyrzyce ze Stargardem, Godkowem, Myśliborzem czy Gryfinem
2016-05-11 08:43:17
pain provider
Proponuje nazwe: szlak nr 1,nr 2, nr 3 ,... Co tu cudowac.
2016-05-11 08:16:02
rowerzysta codz. a nie z Brukwii
Sami se ponazywajcie swoje szlaki / szlag , by to trafił / , jak nie macie na co wydać tej zagrabionej unijnej kasy i budujecie pseudo drogi dla rowerzystów , zamiast zapytać ich / jakim cudem żyjecie jeżdżąc po mieście i okolicy ?/- to oddajcie tę kasę na hospicja .
2016-05-10 23:45:17
Gargamel
Nazwij szlaki które być może powstaną i być może będą gdzieś opisane.
2016-05-10 23:02:40
rowerzysta codzienny i turysta rowerowy
ŚCIEŻKI są fajne / dla rodzin z małymi dziećmi i osób starszych, Ale najważniejsze są dobre drogi, pobocza i bezpieczeństwo rowerzystów na każdej z tych dróg publicznych ! I na to powinna iść "kasa " , a nie na ścieżki wydumane w brukseliji / po których przejedzie KOMISJA i potem ktoś za rok !
2016-05-10 14:50:00
Rower
Już wystarczy "Szwarcówka" - wystarczająco budzi kontrowersje...
2016-05-10 14:10:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie