sobota, 15 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Szczecin nie dla samochodów...

Szczecin nie dla samochodów...

Szczecin nie dla samochodów...
Data publikacji: 2016-05-08 12:25
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:04
Wywietleń: 2640 132732

Dwadzieścia dwa lata temu zarząd miasta Szczecina podjął uchwałę w sprawie utworzenia strefy płatnego parkowania (SPP). Pomysł był dobry, ale płatnych miejsc parkingowych (dziś jest ich w Szczecinie ok. 7,9 tysięcy) zamiast przybywać - systematycznie ubywa. W wyniku reorganizacji ruchu kołowego, czyli głównie poprzez budowę ścieżek rowerowych - w ostatnim czasie zniknęło prawie 600 miejsc postojowych. Ma to również swój wymiar finansowy - Szczecin ma obecnie ze strefy płatnego parkowania wpływy mniejsze o prawie 800 tys. zł. Na zdjęciu: Plac Żołnierza. Zlikwidowano wiele miejsc parkingowych i nakazano kierowcom skręcać w ul. Mariacką. Na Korsarzy nie ma wjazdu.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 6-8.05.2016 r.

 

Komentarze

do jolki
Ty chyba jesteś blondyką -rowerzystką, która przejeżdża po zebrach, bo nie wie, że rower trzeba prowadzić
2016-05-09 10:56:49
@jolka - miejsc parkingowych ma przybywać...
... tam, gdzie są potrzebne. A jeśli mowa o wyburzaniu, to owszem, ale niekoniecznie kamienice. Śmiało można burzyć wielką płytę i inne perełki architektury socrealizmu. Można burzyć niską zabudowę, zastępując wyższą i w dodatku w podziemiach budując parkingi. Jeśli mieszkańcy będą parkowali auta na swoich podwórkach i w swoich podziemiach, to przy ulicach zwolni się mnóstwo miejsc.
2016-05-09 09:54:59
ZS
Kiedy wróci SPP w rejon ulic: Bolesława Śmiałego, Piotra Ściegiennego, Bohaterów Warszawy, Pocztowa, Jagiellońska (od Piastów do Bohaterów Warszawy), Mickiewicza (od Wojska Polskiego do Bohaterów Warszawy)- te rejony używane są jako P&R i mieszkańcy nie mają gdzie parkować.
2016-05-09 09:52:46
@jolka
Miejsc parkingowych ma przybywać ? A niby gdzie? A na przykład przy Trasie Zamkowej, pod Placem Orła Białego, okolice dworca, parking podziemny pod Aleją Wojska Polskiego, pod Aleją Wyzwolenia. Więcej pomysłów na rozwiązanie problemu ? Tępe łby w magistracie nie mają żadnych pomysłów na tworzenie miejsc parkingowych ...... Myślenie władzy na poziomie Frygi ......
2016-05-09 07:48:49
jolka
Miejsc parkingowych ma przybywać? A niby gdzie? Kamienice zaczniemy burzyć? Może zaczniemy od tej narożnej na pl. Hołdu Pruskiego i zrobimy tam parking? Przynajmniej zniknie miejsce, w którym wypisuje się takie brednie.
2016-05-08 23:31:06
jabol
bo to zle ludzie sa.
2016-05-08 21:57:46
Kuba
A co rzecznik prasowy ZUK to lepszy? Taka sama katagoria
2016-05-08 21:27:59
m
hala przy zawadzkiego miala przynosic zysku 3 miliony zl.rocznie strefa platnego parkowania przynosila miesiecznie 3 miliony zl.zysku,miasto obiecalo jak potrzebowalo omamic mieszkancow budowa parkingow,klamstwo gonilo klamstwo--tak dzialali komudzki w spolce um
2016-05-08 18:01:18
taka prawda
to nieprawda ze szczecin nie jest miejscem dla samochodow. szczecin po prostu nie jest miejscem dla ludzi
2016-05-08 16:56:57
Ale za to mamy FRYGĘ i krowi placek zwany Przełomy!!!
.
2016-05-08 13:42:07
kret
Ciekawe, dlaczego Kwiatkowski nie napisał kolejnego peanu na cześć Golemy, sławnego gastronomika? Czyżby już wiedział, jego osoby nikt i nic nie obroni, więc teraz pitoli coś o parkingach.
2016-05-08 13:21:08
Mieszkaniec
Rzecznik miasta to facet oderwany od rzeczywistości.On jak cała obecna władza sprzyja tylko gangsterom bo oni tym miastem niestety rządzą.Mieszkańców sie nie słucha a co za tym idzie chyba pora tej władzy podziękować i zacząć zbierać podpisy za odsunięciem ich od koryta. Może w ten sposób uda sie jeszcze te miasto uratować.
2016-05-08 13:15:24
x
Skoro miejscowy prezydent nie rozumie potrzeb mieszkańców to w drodze referendum lokalnego odwołać go. W Trzebiatowy miejscowy "jaśnie Pan" został tak "zdjęty ze stolca". Im szybciej tym lepiej.
2016-05-08 12:55:20
Adam
O parkowaniu w Szczecinie szkoda pisać. Kilka dni temu słuchałem w Kronice rzecznika Magistratu który stwierdził, że miasto nie będzie budowac parkingowców w centrum. Ludzie mają zostawiać swoje samochody na parkingach P+r i tam jechac komunikacją miejską do centrum. nie znam miasta w Niemczech, wielkości Szczecina, w którym władze z taką nienawiścią kierują się w stosunku do kierowców. Drezno, Poczdam, Lubeka sa parkingi w centrum miasta gdzie mozna zostawić auto i podejść pieszo do centrum.
2016-05-08 12:16:08