Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Naucz się bronić

Data publikacji: 18 maja 2019 r. 19:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Naucz się bronić
 

Bezpłatne zajęcia samoobrony dla kobiet Mastro Defence System organizuje w sobotę 25 maja w Szczecinie Stowarzyszenie Close Combat Academy. Inspiracją do spotkania jest Dzień Matki, ale to propozycja dla wszystkich pań od 16 roku życia.

"Nie musisz być zwinna jak komandos i silna jak zawodowe sportsmenki - przekonują organizatorzy wydarzenia. - MDS to system realnej obrony oparty na psychologii i biomechanice ciała. System, który sprawdza się zarówno wśród operatorów jednostek specjalnych jak i zwykłych osób cywilnych. (...) Zyskaj wiedzę, która zwiększy twoja pewność siebie i zminimalizuje ryzyko stania się ofiarą".

Alicja Szyszka, prezes Stowarzyszenie Close Combat Academy, zapowiada, że podczas zajęć teoria będzie się przeplatać z praktyką.

- Mowa będzie między innymi o tym, jak rozpoznać zagrożenia, jakie ryzyko niesie atak, jak interpretować obronę konieczną - zachęca. - Pokażemy też, jak się bronić w praktyce. Trzeba ze sobą zabrać strój i obuwie sportowe.

Jest to druga ogólnopolska akcja MDS Poland. W poprzedniej (na Dzień Kobiet) w warsztatach wzięło udział blisko 1000 pań z całej Polski, z czego około 50 w Szczecinie. Sobotnie zajęcia odbędą się w godz. 10-11.30 w sali gimnastycznej Seminarium Duchownego przy ul. Papieża Pawła VI. Informacje i zapisy - 504 130 190, ccacademy.polska@gmail.com.

(gan)

Fot. Facebook/CCA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

......
2019-05-18 22:10:32
Za czsow "post-komuny" mielismy w szkole (obowiazkowe) PW czyli przysposobienie wojskowe i uczyli wszystkiego jak strzelac,uzywac granaty i je rzucac, RANGI Zolnierskie w Piechocie i Marynarce Woj. trzeba bylo znac na "blache" czyli bez pomylki, jak i gdzie rozpoznac schron na wypadek ataku z gory itp. Ale zadnej samoobrony to nawet NIKOMU do glowy NIE przyszlo.....aby cokolwiek powiedziec. A moja Babcia to zawolala caly zenski rod i powiedziala: dziewczyny to jest chlopak i pokazala na manekin a jak was zaatakuje to TU i TU i TU masz WALIC a potem w nogi... A jak to sie po latach SPRAWDZILO!!!! w praktyce.Zadna z nas NIE rozwiodla sie, a malzenstwa trwaja do dzis i w "zgodzie" ZGODNEJ. O.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA