Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Nasze sprawy w expose premier Szydło

Data publikacji: 18 listopada 2015 r. 12:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Nasze sprawy w expose premier Szydło
 

O konieczności odbudowy gospodarki morskiej powiedziała w swoim expose premier Beata Szydło. Szefowa rządu chce, by polskie rzeki stały się wielkimi drogami, po których będą transportowane towary na barkach zbudowanych w polskich stoczniach. Beata Szydło wspomniała też o rozbudowie gazoportu w Świnoujściu i budowie gazoportu w okolicach Trójmiasta.

W środę premier Beata Szydło wygłosiła przemówienie programowe swojego rządu. Na początku expose usłyszeliśmy, co nowy rząd planuje zrobić w okresie pierwszych 100 dni. Premier wymieniła: 500 zł na dzieci, obniżkę wieku emerytalnego (60 lat kobiety i 65 lat mężczyźni), podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, bezpłatne leki dla seniorów od 75. roku życia i stawka godzinowa - 12 zł.

Premier mówiła, że rząd podejmie prace nad obniżeniem podatki CIT dla małych i średnich firm do 15 proc. Podkreślała konieczność zrównoważonego rozwoju Polski, co ma m.in. oznaczać poprawą sytuacji osób, które mieszkają na obszarach popegeerowskich. ©℗

(masz)

Fot. arch.: Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paweł
2015-11-19 09:54:33
Ludzie, to było EXPOSE czyli nakreślenie planów, które zamierza się zrealizować, pokazanie kierunku działań, a nie szczegółowe zestawienie co skąd dokąd i jak. Nie wiecie co to znaczy EXPOSE, a wymądrzacie się niesamowicie. Szczegóły określają ministerstwa, komisje itp.
Redaktor dyżurny, pobudka!
2015-11-18 22:13:53
Pani Premier z mównicy sejmowej zapowiedziała utworzenie stałej przeprawy (tunel) do Świnoujścia, ale dziennikarze Kuriera śpią i o tym nie piszą...
Grzesiek
2015-11-18 15:47:49
Expose pani premier to było podsumowanie haseł z kampanii wyborczych. Obietnic nie zabrakło. Tylko skąd wziąć na to środki? Ekonomia to nauka oparta na matematyce a nie mniemanologii stosowanej. Ale ten rząd raczej zadba o igrzyska ze szkodą dla chleba. Politycy tej partii są bardzo bredzińscy fundując nam szał i (z)abawki.
SromotnikBezwstydny
2015-11-18 13:52:36
To wystąpienie, to zestaw haseł wyborczych a nie expose! Nie usłyszałem o żródłach finansowania tych obietnic. Wczorajsza zapowiedż nowego min.finansów o zwiększeniu dziury budżetowej na 2016r. o dalsze 2 mld PLN dla realizacji obietnic madam Szydło... Z tego wnioskuję,że owe dofinansowane o 500zł-dzieciaczki będą same spłacać -po dorosnięciu , owe miliardy "pomocy" Jaro-Dudo-Szydłowej!,
@Robert
2015-11-18 13:29:36
Pozycja i bezpieczeństwo Polski zależne od Niemiec, ha, ha, ha dawno się tak nie uśmiałem :) Czy od tych Niemiec, które sprzeciwiają się ustanowieniu baz NATO w Polsce, bo tak się z Rosją umówiły w latach 90-tych? Źródeł finansowania programu zmian też brak ;) bo coś takiego jak budżet, to dla pewnych środowisk osobisty wór do płacenia za ośmiorniczki i Pomerola w knajpach, a nie źródło finansowania społecznych potrzeb. Na szczęście kto inny już rządzi!
Paweł
2015-11-18 13:08:53
@Robert - Ta Twoja współpraca to wasalizm na skraju niewolnictwa, uzależnienia, bo co powiedzą Szwaby. Mamy być zacofani nie modernizować kraju, bo się to hitlerowcom nie podoba? Normalny Ty jesteś? Bezpieczeństwo ze strony Niemiec? Rozwój ze strony Niemiec? Przejęte za frajer cukrownie, cementownie, firmy energetyczne, wodociągowe, ciepłownicze, banki oraz markety,, dobrobyt jak diabli. Ogarnij się niewolniku.
Szczecin
2015-11-18 12:25:03
Skoro nikt nie rozliczył obietnic z expose dwoje premierów poprzednich rządów jednej partii, to dlaczego ktoś miałby rozliczać rząd ledwo po wygłoszeniu expose :) P.S. Robert niestety ma rację - to od Niemiec zależy, czy nasz kraj będzie bezpieczny i nie podda się fali terroryzmu, czy stanie się inaczej (oby nie).
Robert
2015-11-18 12:05:31
"Nasze sprawy w expose premier Szydło" to także konfrontacyjny to wobec Niemiec - kraju z którym najbliżej współpracujemy gospodarczo od stosunków z którym zależy nasze bezpieczeństwo i pozycja w Unii Europejskiej. Relacje z Niemcami mają szczególne znaczenie w transgranicznym Szczecinie, którego prawica z Polski centralnej nigdy nie zrozumie. A samo expose? Cóż, zestaw obietnic bez zrodel ich finansowania. Tak naprawdę działania będą dotyczyć przede wszystkim "rewolucji kulturalnej" bo tylko to tak naprawdę interesuje w strategii "wielkiej zmiany" Jarosława Kaczyńskiego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA