Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Nastrojowa Mela [FILM]

Data publikacji: 2019-03-07 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Nastrojowa Mela
Meli jest potrzebny dom na teraz i na zawsze - rodzina, która okaże jej serce i da poczucie bezpieczeństwa. Jest jedn z dziewiątki kociaków, które w schronisku od miesięcy czekają na swojego dobrego człowieka.  

Jest kwintesencją gatunku słynącego z tego, że chadza własnymi drogami. Z temperamentem Jej Wysokości, która nie wszystkich obdarza uwagą, względami i zaufaniem. Na jej - Meli - szacunek trzeba zapracować. I warto!

Mela się pręży jak tygryska. Ma pręgowane futro, brązowy nos i hipnotyzujące zielone oczy. Patrzy nimi na ludzi, jak na poddanych. Jednych obdarzając miłością od pierwszego wejrzenia, innych... traktując pazurem.

- Ma trzy lata. W schronisku jest od sierpnia ubiegłego roku. Źle znosi jego realia, bo nie toleruje obecności innych kotów. Przy nich się robi nerwowa, wpada w złość - opowiadają Meli schroniskowi opiekunowie. - Gwałtowny ruch, dźwięk, gest szybko wyprowadzają ją z równowagi. O czym ostrzega głośno sycząc, warcząc i parskając. Nieposłusznych potrafi łapą ustawić do pionu. Potrzebuje opiekuna doświadczonego i cierpliwego w kontaktach z kotami. Domu bez dzieci i zwierząt. Dobrze czułaby się mogąc wychodzić na zewnątrz, ale tylko po odpowiednio długiej socjalizacji, w bezpiecznej okolicy, z możliwością powrotu o każdej porze.

Dla zaufanych Mela jest przytulaskiem, który głośno mrucząc dosłownie klei się do dłoni. Uwielbia smakołyki. Przybiega na zawołanie. W spokojnej domowej atmosferze będzie najsłodszym i najbardziej oddanym przyjacielem. W tej tygrysce drzemie wielki potencjał, który wciąż czeka na odkrycie. Tak jak Mela czeka w schronisku na swojego dobrego człowieka.

Kto chciałby nastrojową Melę (7K/19) lub jakąkolwiek inną kocinę czy psinę przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. 

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. i film: Schronisko/Wolontariat

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Eugeniusz84
2019-03-07 15:12:40
Bardzo dziękuję Kurierowi za ten cykl artykułów. Mam nadzieję że się przyczyni do adopcji wielu zwierzaków.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA