piątek, 22 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nareszcie wakacje!

Nareszcie wakacje!

Nareszcie wakacje!
Data publikacji: 2018-06-22 06:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 847 334668

Dzisiaj uczniowie rozpoczynają wyczekane wakacje. To będzie bardzo długa laba, bowiem do szkół dzieci i młodzież wrócą dopiero 3 września. Zatem teraz jest czas na zasłużony odpoczynek - na obozach, wycieczkach, półkoloniach, warsztatach, na spotkaniach z przyjaciółmi i realizacji swoich pasji.

Za nami bardzo trudny okres w oświacie, bowiem był to pierwszy rok działalności szkół „po nowego", zgodnie z założeniami reformy. Zdaniem nauczycieli, kończący się rok szkolny najtrudniejszy był dla siódmoklasistów. To właśnie ci uczniowie nie trafili do gimnazjów, jak ich o rok starsi koledzy, ale pozostali w podstawówce. Niestety, nie zawsze w budynku dotychczasowej placówki. W wielu przypadkach uczniowie byli zmuszeni opuścić mury swojej szkoły. W Szczecinie tak było choćby z trzynastolatkami z SP 7, których przeniesiono do budynku Gimnazjum nr 34.

Problemem w klasach 7 był również przepełniony program nauczania. Przypomnijmy bowiem, iż z wielu przedmiotów to, co gimnazjaliści mają do przyswojenia w ciągu trzech lat nauki, obecni uczniowie siódmych klas będą musieli przerobić w dwa lata - w 7 i 8 klasie. W przyszłorocznej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, dwa roczniki uczniów (ósmoklasiści i trzecioklasiści z gimnazjów) będą się ubiegać o miejsca. Na czwartkowej konferencji prasowej kurator zachodniopomorski, Magdalena Zarębska-Kulesza, mówiła dziennikarzom, iż nie otrzymała informacji z żadnego samorządu naszego województwa o tym, by mogło zabraknąć miejsc dla podwójnego rocznika uczniów w przyszłym roku szkolnym.

Wraz z uroczystościami w szkołach, na których uczniowie będą odbierać świadectwa, warto wspomnieć o ważnym komunikacie Ministerstwa Edukacji Narodowej: „(...) wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty za świadectwo, nieuiszczenia dobrowolnej opłaty na radę rodziców czy braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki, są niezgodne z prawem". ©℗

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Nareszcie wakacje! Nareszcie wakacje! Nareszcie wakacje! Nareszcie wakacje!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy