Czwartek 19 maja 2022r. 
REKLAMA

Czas nauki i czas wytchnienia

Data publikacji: 2016-09-06 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:14
Czas nauki i czas wytchnienia
 

Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim dopiero w lutym, ale pierwsze wolne od lekcji dni już w listopadzie. Tak będzie wyglądał rozpoczęty właśnie rok szkolny. Kalendarz egzaminów, zajęć i dni wolnych podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przez najbliższe dwa miesiące uczniowie będą pilnie się uczyć, ponieważ we wrześniu i październiku wolne będą wyłącznie weekendy. Pierwsze dni bez lekcji to święta: Wszystkich Świętych 1 listopada, który wypada we wtorek oraz Święto Niepodległości - 11 listopada, który wypada w piątek. W grudniu czeka uczniów 10-dniowa przerwa świąteczno-noworoczna, która rozpocznie się 23 grudnia, a zakończy 1 stycznia. Mimo, że od połowy stycznia w niektórych województwach uczniowie rozpoczną ferie zimowe, w Zachodniopomorskiem będą musieli oni poczekać aż do 13 lutego. Ferie zimowe odbywają się rotacyjnie z podziałem na cztery tury i w tym roku szkolnym uczniowie z naszego województwa znaleźli się w ostatniej grupie wypoczywających. Ferie zakończą 26 lutego. Następnie przez cały marzec uczniowie będą uczęszczać na lekcje, by z kolei w kwietniu cieszyć się pięciodniową przerwą świąteczno-wiosenną od 13 do 18 kwietnia. Tych, którzy uczą się w trzeciej klasie gimnazjum w dniach 19-21 kwietnia czekać będzie egzamin gimnazjalny.

Korzystnie dla wszystkich ułożył się majowy długi weekend. W poniedziałek przypada 1 maja, w środę - 3 maja, czyli Święto Konstytucji. Zaraz po nim, bo 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne, które we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych potrwają do 24 maja. Czerwiec to w szkołach tradycyjny miesiąc intensywnej pracy i wystawiania ocen, ale i w nim jest miejsce na dwa wolne dni od lekcji - czwartek Bożego Ciała i następujący po nim piątek (15-16 czerwca). Rozdanie świadectw zaplanowano wyjątkowo wcześnie, bo 23 czerwca, czyli już za dziewięć miesięcy i dwa tygodnie.

(el)

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA