poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Czas nauki i czas wytchnienia

Czas nauki i czas wytchnienia

Czas nauki i czas wytchnienia
Data publikacji: 2016-09-06 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:14
Wywietleń: 1442 152720

Ferie zimowe w województwie zachodniopomorskim dopiero w lutym, ale pierwsze wolne od lekcji dni już w listopadzie. Tak będzie wyglądał rozpoczęty właśnie rok szkolny. Kalendarz egzaminów, zajęć i dni wolnych podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przez najbliższe dwa miesiące uczniowie będą pilnie się uczyć, ponieważ we wrześniu i październiku wolne będą wyłącznie weekendy. Pierwsze dni bez lekcji to święta: Wszystkich Świętych 1 listopada, który wypada we wtorek oraz Święto Niepodległości - 11 listopada, który wypada w piątek. W grudniu czeka uczniów 10-dniowa przerwa świąteczno-noworoczna, która rozpocznie się 23 grudnia, a zakończy 1 stycznia. Mimo, że od połowy stycznia w niektórych województwach uczniowie rozpoczną ferie zimowe, w Zachodniopomorskiem będą musieli oni poczekać aż do 13 lutego. Ferie zimowe odbywają się rotacyjnie z podziałem na cztery tury i w tym roku szkolnym uczniowie z naszego województwa znaleźli się w ostatniej grupie wypoczywających. Ferie zakończą 26 lutego. Następnie przez cały marzec uczniowie będą uczęszczać na lekcje, by z kolei w kwietniu cieszyć się pięciodniową przerwą świąteczno-wiosenną od 13 do 18 kwietnia. Tych, którzy uczą się w trzeciej klasie gimnazjum w dniach 19-21 kwietnia czekać będzie egzamin gimnazjalny.

Korzystnie dla wszystkich ułożył się majowy długi weekend. W poniedziałek przypada 1 maja, w środę - 3 maja, czyli Święto Konstytucji. Zaraz po nim, bo 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne, które we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych potrwają do 24 maja. Czerwiec to w szkołach tradycyjny miesiąc intensywnej pracy i wystawiania ocen, ale i w nim jest miejsce na dwa wolne dni od lekcji - czwartek Bożego Ciała i następujący po nim piątek (15-16 czerwca). Rozdanie świadectw zaplanowano wyjątkowo wcześnie, bo 23 czerwca, czyli już za dziewięć miesięcy i dwa tygodnie.

(el)

Fot. (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie