Wtorek 21 września 2021r. 
REKLAMA

Nareszcie mamy ferie

Data publikacji: 2017-02-10 17:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-10 11:52
Nareszcie mamy ferie
 

Wyjątkowo długo musieli w tym roku czekać na ferie zimowe zachodniopomorscy uczniowie. W ostatnich latach ferie odbywają się rotacyjnie i tym razem nasze województwo znalazło się w ostatniej, czwartej grupie.

Nasi uczniowie wypoczywają wraz kolegami z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. Z każdym rokiem, mimo dużej odległości, coraz więcej osób ze Szczecina wyjeżdża w góry na narty. - Jedziemy z mężem i synem do Zakopanego, przede wszystkim po to żeby zmienić klimat. My z synem będziemy jeździć na nartach, a mąż, który tego sportu nie lubi, będzie sobie spacerował - powiedziała nam pani Elżbieta ze Szczecina.

Uczennice z klasy maturalnej Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej przyznały, że tegorocznych ferii nie poświęcą na wypoczynek. - Przygotowujemy dyplomy, ponieważ egzaminy dyplomowe czekają nas na początku kwietnia - wyjaśnia Maria Bieleniuk. - Zaplanowałam sobie, że będę przygotowywać się do dyplomu w tygodniu, a w weekendy będę odpoczywać, żeby trochę zregenerować siły, bo po dyplomie czeka mnie matura i egzaminy wstępne do Akademii Muzycznej.

Jej koleżanka Miriam Świdrów też planuje ferie poświęcić na pracę. - Egzamin dyplomowy, oprócz koncertu, składa się również z części teoretycznej, m.in. znajomości historii muzyki, kształcenia słuchu. Mam też plan, żeby w czasie ferii pojechać na konsultacje do profesora pod kątem przygotowań egzaminacyjnych - dodała.

Karolina Kamrowska z ZSM oprócz przygotowań do dyplomu, ferie spędzi również ambitnie. - Zamierzam pojechać na Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Zakopanem. Raczej nie będę miała okazji do wypoczynku, gdyż po powrocie zajmę się przygotowaniami do egzaminu z historii muzyki - przyznała.

Tekst i Fot. Elżbieta KUBERA

Na zdjęciu: Uczennice Zespołu Szkól Muzycznych pracowicie spędzą ferie. Od lewej: Karolina Kamrowska, Miriam Świdrów i Maria Bieleniuk

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bieleninik
2017-03-05 20:51:16
Jest błąd w nazwisku uczennicy ! MARIA BIELENINIK A NIE BIELENIUK !:)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ