środa, 01 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > NAPISZ DO NAS. Żwir i brudne buty

NAPISZ DO NAS. Żwir i brudne buty

NAPISZ DO NAS. Żwir i brudne buty
Data publikacji: 2018-05-27 18:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 1535 330028

Tak napisała do nas internautka Katarzyna: "wKURZający park Żeromskiego - kurz, żwir, żużel, czarno i siwo". Zobrazowała to wysłanym zdjęciem.

- To nie wygląda jak park, ale trasa do skręcenia kostki i ubrudzenia obuwia - komentuje.

"Park z 1900 r. jest objęty ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i wpisany jest do rejestru zabytków, jednak od lat czeka w kolejce do rewitalizacji" - pisaliśmy w ubiegłym roku o stanie alejek w tym miejscu. Wciąż jest wiele do zrobienia. 

INFORMACJA ZOSTAŁA PRZESŁANA ZA POŚREDNICTWEM NAPISZ OD NAS.

Fot. Internautka

Komentarze

.
Po parku chodzi się na bosaka, skąpani w rosie.
2018-05-28 07:35:16
Janek
Tak, zabetonujcie parki, żeby się Wam adiki nie brudziły..... A co potem? Plaże? Ile tam kamieni i mułu, jakże łatwo skręcić nogę....
2018-05-28 06:32:56
2323232
@zołza-najradna pierwsza ,ja ogarnie temat o ktorym cisza czyli 1 mlz zaplaty przez stocznie gryfia zegludze swinoujskiej ,za co ta pani kase tam bierze? nie ma zadnych kwalifikacji, wszystko tylko z nominacji partynej, a ciemnemu ludowi sprzedaje kit niezalezna buhahhahahahha nawet bartek "basen" drugi marian tego nie kupuje
2018-05-27 20:45:53
xx
...dzięki za zwrócenie uwagi na tę ścieżkę, też o tym myślę, jak każdego dnia przechodzę tędy do pracy. Teraz to ścieżka kurzu, piachu dostającego się do obuwia i kamieni, które są boleśnie wyczuwalne właśnie teraz, kiedy chodzimy w letnim obuwiu, no i można skręcić nogę...zimą, jesienią, kiedy jest plucha lub większe deszcze - ta ścieżka zamienia się w błoto... tę ścieżkę pamiętam,jak "modernizowano" troszkę park i tę akurat ścieżkę planowano wyłożyć "podłożem osiadającym" ( o ile dobrze pamiętam tłumaczenia)...no i oczywiście jest to prawda - piach przez lata spływa z deszczami, kamienie - osiadają. Pytanie - czy naprawdę nie ma możliwości wyłożenia tej drogi choćby normalnymi płytami chodnikowymi?...tak na marginesie - do ZUK - obok, przy tej ścieżce stoi buk zwyczajny, który jest chory i wymaga interwencji dendrologa...wyleczymy, czy poczekamy i ....się wytnie?
2018-05-27 20:18:41
Zołza
Pani prezydentowa w szpilkach z Różanki niech spróbuje tu spaceru.
2018-05-27 19:24:58
...
ZUK nie ogarnia tematu ,w budzecie obywatelskim wygrał projekt minimalnej rewitalizacji tego parku ale sam koszt to kilka-kilkanascie milionow ,widac sa wazniejsze wydatki jak np ogrodzenie cmentarza (tam to tabuny turystow nie to co na walach ,bulwarach czy w parku zeromskiego) ,o oddawaniu miejskich gruntow pod szpitale za 1zl nie wspominajac