niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ścieżki Żeromskiego

Ścieżki Żeromskiego

Ścieżki Żeromskiego
Data publikacji: 2017-01-29 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:54
Wywietleń: 1528 206974

Były aleje fontann, ministawy z rybami, oryginalnie zaaranżowane zielone rabaty, mnóstwo kwietników, egzotyczne drzewa i żywopłoty we francuskim stylu. Tak jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego wieku wyglądał park Żeromskiego. Ślady przeszłości to obrazy zatrzymane w kadrze przez dawnych mieszkańców Szczecina, melancholijne widokówki z portali poświęconych historii miasta. Teraz jest inaczej. Park z 1900 r. jest objęty ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i wpisany jest do rejestru zabytków., jednak od lat czeka w kolejce do rewitalizacji.

Arleta NALEWAJKO

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 27 STYCZNIA 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy

Fot. Mirosław WINCONEK

Ścieżki Żeromskiego Ścieżki Żeromskiego Ścieżki Żeromskiego Ścieżki Żeromskiego

Komentarze

Marian
Obiektywny wsyd juz jesta, ale masz racje bedzie go jeszcze wiecej jak przyjada turysci!
2017-01-31 00:37:53
Obiektywny
Najemy się mnóstwo wstydu podczas tegorocznego zlotu żaglowców.
2017-01-30 13:00:51
paczpan
Cały park to obraz nędzy i rozpaczy byle jak i chaotycznie naprawiane ścieżki zasypana fontanna wszystko zarasta dzikimi krzewami bez ładu i składu. Nie dziwię się że Mickiewicz na pomniku stoi tyłem do parku- ma już dosyć patrzenia na ten bałagan. A swoją drogą czy nie jest wstyd właścicielom hotelu Park, do którego przyjeżdżają zagraniczni turyści i patrzą na dziurawą drogę dojazdową, połamane płyty na podjeździe, z tego co mi wiadomo jest to dosyć drogi hotel i nie dbają o pierwsze wrażenie ?- "jak cię widzą tak cię piszą".
2017-01-30 07:52:24
Marian
Jesli ktos popatrzy na stare zdjecia szczecina i porowna z dzisiejszym stanem to moze wpasc w depresje lub sie zalamac. Niestety dzialania konserwatora zabytkow jak i osob dbajacych o zielen w szczecinie sa niezrozumiale. Moze jako szczecinianie nie widzimy glebi ich pomyslow wycinania starych dzrzew itp. A mogl by byc taki piekny ten nasz Szczecin!!! Moze zamiast na nagrody przekazywac mln zl z miejskiej kasy Pan prezydent miasta przekazal by påieniadze na parki i skwery zielone??!!
2017-01-29 23:06:37
szczecinianka
W latach 1975 do 1978 służby komunalne dbały o park ,były piękne klomby z kwiatami,zatoczki z ławeczkami,ławki przy alejkach ,nasadzenia krzewów złotego deszczu od strony głównych ulic aby wyciszyć szum tramwajów,krótkie ścieszki ułożone z ozdobnych fragmentów płytek,powstało też ogrodzenie w koło parku ,fragmenty pozostały do dnia dzisiejszego.A obecnie Konserwator Zabytów powycinał krzewy od strony ulic, a po ścięciu trawy można sadzić kartofe.
2017-01-29 10:41:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy