wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nakładki do wymiany na ulicach Unisławy i Stoisława

Nakładki do wymiany na ulicach Unisławy i Stoisława

Nakładki do wymiany na ulicach Unisławy i Stoisława
Data publikacji: 2020-08-09 20:12
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-10 12:21
Wywietleń: 1052 468590

Na jezdniach kolejnych szczecińskich ulic wymienione zostaną nawierzchnie. Drogowcy z ciężkim sprzętem z początkiem nadchodzącego tygodnia pojawią się na dwóch z nich: Unisławy i Stoisława. Kierowcy -  związku z ich obecnością - przez pewien czas muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. 

Standardowo, jak podczas tego rodzaju prac, nastąpi frezowanie starych nakładek, czyli ich zdarcie i przy okazji wyregulowane zostaną znajdujące w nich studzienki infrastruktury podziemnej. Następnie wylana będzie nowa warstwa wiążąca, ułożone siatki szklano-węglowe, które pozwolą na dłuższe użytkowanie nawierzchni i powinny minimalizować pęknięcia, a na koniec wylane będą nowe warstwy ścieralne.

- Ulice będą przejezdne, ale utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne oraz prowadzenie ruchu wahadłowo - ostrzega Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM, który odpowiada za utrzymanie infrastruktury drogowej w mieście.

Do remontu nakładki jezdni wzdłuż ul. Unisławy drogowcy mają przystąpić już w poniedziałek (10 sierpnia), a na ul. Stoisława zmotoryzowani mogą spodziewać się ich od środy, 12 sierpnia. Zakończenie prac planowane jest za niespełna dwa tygodnie, około 25 sierpnia, w zależności od warunków atmosferycznych. Tego rodzaju prace w ramach umowy na bieżące utrzymanie ulic w mieście zawartej z ZDiTM wykonuje spółka Strabag. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław Winconek

 

Komentarze

Czysty Szczecin
Nikt nie myśli bo ekologia to w pięknym Szczecinie trudny dla urzędników temat, a mieszkańcy się trują i duszą
2020-08-10 12:16:39
Te nasze remonty
Na Witkiewicza remont drogi, kanalizacji, chodników i ścieżki rowerowej... jest już nowy asfalt a pozostały stare, wyszczerbione krawężniki.I staryy, sypiący się murek przy skarpie. Fajnie to wygląda. Czy ktoś w tym mieście jeszcze myśli?
2020-08-10 08:34:11

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie