Czwartek 23 września 2021r. 
REKLAMA

Największy taki park rozrywki

Data publikacji: 2017-06-01 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:42
Największy taki park rozrywki
 

W podkołobrzeskiej Pyszce odbyła się uroczystość otwarcia największego na Pomorzu Zachodnim parku rozrywki Pomerania Fun Park. W ceremonii udział wzięli lokalni samorządowcy, w tym członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. Obecność A. Mieczkowskiej była nieprzypadkowa, bo w ramach dobiegającego końca przedsięwzięcia wybudowano wioskę Wikingów, której wzniesienie zostało dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Uczynienie z wioski jednej z głównych atrakcji Fun Parku ma przybliżyć historię, kulturę oraz codzienne życie Wikingów przybywających w dawnych czasach na Pomorze Zachodnie. Na jej terenie znalazły się budynki będące odwzorowaniem tych, w których mieszkali oraz pracowali. W nich zaś prowadzone będą warsztaty edukacyjne o tematyce historycznej z zakresu kultury skandynawskiej za czasów Wikingów. Koszt prac to prawie 3,5 mln zł. Unijne dofinansowanie to 1,5 mln zł, które przyznano stowarzyszeniu „Kreatywni Koło.brzegu” dzięki umowie podpisanej przez władze samorządu województwa w kwietniu br. – wyjaśnia Łukasz Jucha z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Poza wioską Wikingów w parku rozrywki znaleźć można wiele innych atrakcji. Zgodnie z założeniami całość ma przypominać bajkowy ogród. Pomerania Fun Park będzie działał całorocznie, a to dzięki temu, że część atrakcji zgromadzono w specjalnie wybudowanej hali z salami zabaw. Jej powierzchnia sięga 3 tys. mkw. Wewnątrz znajdują się między innymi trampoliny, zjeżdżalnie oraz sale z lubianymi przez dzieci kulkami. Cały kompleks zajmie docelowo powierzchnię 30 ha, a w jego obrębie znaleźć będzie można zalew z kanałami przystosowanymi do pływania i plażę. Będzie też amfiteatr. Inwestycja realizowana jest etapowo. Po zakończeniu pierwszej części zadania rozpocznie się budowa ścieżek rowerowych oraz hotelu. ©℗

Przemysław Weprzędz

Fot. Artur BAKAJ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

cap kościelny
2017-06-01 13:29:19
Czy aby, wielebny, pokropił ową pogańską wieś...co by złe przystępu nie miało?
nowe miejsca pracy
2017-06-01 10:54:16
Skoro jest wioska wikingów to rzeczywiście, obecność członka zarządu woj. zach. jest konieczna ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ