Niedziela 03 lipca 2022r. 
REKLAMA

Koniec poszukiwań w hotelu

Data publikacji: 2017-01-26 22:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Koniec poszukiwań w hotelu
Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO  

Ciała dwóch ostatnich poszukiwanych osób wydobyli ratownicy z ruin hotelu Rigopiano w Abruzji w środkowych Włoszech. 18 stycznia zeszła tam lawina po serii wstrząsów sejsmicznych. Ostateczny bilans to 29 zabitych.

Na liście osób uznanych za zaginione po katastrofie nie ma już nikogo. Tym samym ratownicy zakończyli najważniejszy etap akcji, czyli poszukiwania zasypanych ludzi. Prace przy ruinach hotelu Rigopiano prowadziło ponad dwieście osób, wśród nich strażacy i ratownicy górscy. Akcja trwała 7 dni. W pierwszych 50 godzinach wydobyto 9 żywych osób, w tym czworo dzieci – wszystkie, które tam były. Rodzice dwóch chłopców zginęli.

Prokuratura z Pescary, prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy poinformowała, że niektórzy z zasypanych ludzi zginęli zmiażdżeni przez fragmenty zawalonej konstrukcji hotelu. Inni zmarli w rezultacie kilku przyczyn jednocześnie: zmiażdżenia, wychłodzenia organizmu i uduszenia.

– Nie ma przypadków, w których wyłączną przyczyną śmierci było wychłodzenie – powiedziała prokurator. Tym samym oddaliła stawianą hipotezę, że niektórzy zmarli z zimna oczekując na ratunek, który przyszedł z opóźnieniem.

Śledczy przejęli dokumentację lokalnych władz i elektroniczne zapisy, co pozwoli odtworzyć proces podejmowania decyzji o wysłaniu pomocy do hotelu odciętego od świata z powodu śnieżyc.

(pap)

Fot. EPA/ALESSANDRO DI MEO 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Biur Turystycznych,
2017-01-28 21:06:56
Nauczka na przyszlosc...(!) i wiecej nie wysylac Turystow w zagrozone Lawinami tereny !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA