piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Najpierw tramwaj

Najpierw tramwaj

Najpierw tramwaj
Data publikacji: 2015-08-17 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 588 12551

- Pierwszy tramwaj pojedzie do pętli na ul. Potulickiej dokładnie 1 września - zapewnia Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu Szczecin, generalnego wykonawcy przebudowy ulic Narutowicza i Potulickiej. - Samochody odnowionymi jezdniami pojadą kilka dni później.

Takie są ostatnie ustalenia. Jako pierwsze ma być oddane do użytku torowisko. Tramwaje jadące z Bramy Portowej do pętli na ul. Potulickiej (ulicami 3 Maja i Narutowicza) zaczną więc kursować dokładnie za dwa tygodnie. Oznacza to, że wykonawca tę część zadania zakończy przed ustalonym terminem.

- Zgodnie z umową, inwestycja miała być sfinalizowana 25 września - przypomina Jarosław Gaszyński.

Jak się dowiedzieliśmy, jezdnie na całej ul. Potulickiej, na biegnącym przy sądzie fragmencie ul. Narutowicza i na niewielkim odcinku ul. 3 Maja będą gotowe w pierwszych dniach września. Dopiero więc po wakacjach otwarty zostanie skrót pozwalający ominąć centrum kierowcom jadącym znad Odry w kierunku al. Piastów.

Modernizacja ul. Potulickiej - od jej skrzyżowania z ul. Narutowicza aż do końca, za ul. Piekary (łącznie z pętlą tramwajową) oraz fragmentu ul. Narutowicza między krzyżówką z ul. Potulicką a ul. 3 Maja - polegała przede wszystkim na wymianie nawierzchni i torowiska. Ale, po przebudowie, zmieni się jednak również organizacja ruchu.

Ul. Potulicka będzie miała dwa pasy ruchu (po jednym w każdym kierunku) i dwa pasy po obu stronach jezdni, na których wyznaczone zostaną parkingi i zatoki przystanków. Z kolei na ul. Narutowicza powstaną teraz cztery pasy ruchu (po dwa w każdym kierunku), z tym, że pasy bliżej osi jezdni będą wymalowane na torowisku. Na przebudowanym skrzyżowaniu ul. Potulickiej z ul. Narutowicza ma być zainstalowana sygnalizacja świetlna. ©℗

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 Energopol ma zaledwie dwa tygodnie na ostatnie poprawki na Potulickiej

Komentarze

kierowca
Gaszyński zawsze miał bujną fantazję i bajki opowiadał
2015-08-17 13:59:42
sfeqw
Sygnalizacja już jest zamontowana
2015-08-17 13:15:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie