Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Najpierw tramwaj

Data publikacji: 17 sierpnia 2015 r. 15:03
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Najpierw tramwaj
 

- Pierwszy tramwaj pojedzie do pętli na ul. Potulickiej dokładnie 1 września - zapewnia Jarosław Gaszyński, rzecznik prasowy Energopolu Szczecin, generalnego wykonawcy przebudowy ulic Narutowicza i Potulickiej. - Samochody odnowionymi jezdniami pojadą kilka dni później.

Takie są ostatnie ustalenia. Jako pierwsze ma być oddane do użytku torowisko. Tramwaje jadące z Bramy Portowej do pętli na ul. Potulickiej (ulicami 3 Maja i Narutowicza) zaczną więc kursować dokładnie za dwa tygodnie. Oznacza to, że wykonawca tę część zadania zakończy przed ustalonym terminem.

- Zgodnie z umową, inwestycja miała być sfinalizowana 25 września - przypomina Jarosław Gaszyński.

Jak się dowiedzieliśmy, jezdnie na całej ul. Potulickiej, na biegnącym przy sądzie fragmencie ul. Narutowicza i na niewielkim odcinku ul. 3 Maja będą gotowe w pierwszych dniach września. Dopiero więc po wakacjach otwarty zostanie skrót pozwalający ominąć centrum kierowcom jadącym znad Odry w kierunku al. Piastów.

Modernizacja ul. Potulickiej - od jej skrzyżowania z ul. Narutowicza aż do końca, za ul. Piekary (łącznie z pętlą tramwajową) oraz fragmentu ul. Narutowicza między krzyżówką z ul. Potulicką a ul. 3 Maja - polegała przede wszystkim na wymianie nawierzchni i torowiska. Ale, po przebudowie, zmieni się jednak również organizacja ruchu.

Ul. Potulicka będzie miała dwa pasy ruchu (po jednym w każdym kierunku) i dwa pasy po obu stronach jezdni, na których wyznaczone zostaną parkingi i zatoki przystanków. Z kolei na ul. Narutowicza powstaną teraz cztery pasy ruchu (po dwa w każdym kierunku), z tym, że pasy bliżej osi jezdni będą wymalowane na torowisku. Na przebudowanym skrzyżowaniu ul. Potulickiej z ul. Narutowicza ma być zainstalowana sygnalizacja świetlna. ©℗

(lw)

Fot. Robert STACHNIK

 Energopol ma zaledwie dwa tygodnie na ostatnie poprawki na Potulickiej

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kierowca
2015-08-17 13:59:42
Gaszyński zawsze miał bujną fantazję i bajki opowiadał
sfeqw
2015-08-17 13:15:43
Sygnalizacja już jest zamontowana

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA