czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Najpierw tory

Najpierw tory

Najpierw tory
Data publikacji: 2016-03-15 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1836 123448

Spółka Tramwaje Szczecińskie chciałaby mieć nowy tabor. Na razie jednak jest tylko na liście rezerwowej chętnych na unijne dofinansowanie. Ale nawet gdyby była bliżej w kolejce, wcześniej potrzebne byłyby decyzje dotyczące sieci torowisk.

- Najpierw infrastruktura, potem tabor - mówi Krystian Wawrzyniak, prezes spółki Tramwaje Szczecińskie. - Żeby na przykład dyskutować o kupnie niskopodłogowców, trzeba wiedzieć, gdzie będzie można je puścić. Na razie więc rozpoznajemy różne możliwości pozyskania dofinansowania takich zakupów.
Tramwaje Szczecińskie mają obecnie ponad 200 składów do obsługi istniejącej sieci. Najwięcej jest wśród nich wagonów typu 105N wyprodukowanych w chorzowskim Konstalu, i czeskich Tatr. Te ostatnie przyjechały do nas z Berlina - Szczecin w minionych latach odnawiał tabor kupując wagony używane. Są też nowe Swingi z bydgoskiej Pesy.

Spółka chciałaby kupić więcej nowych tramwajów. Problemem jest jednak zdobycie pieniędzy na takie inwestycje. Dlatego prezes Tramwajów Szczecińskich woli jeszcze nie opowiadać o konkretach.

- Plany mamy dalekosiężne - mówi Krystian Wawrzyniak. - Staramy się o środki unijne w aktualnej perspektywie. Ale na dziś sytuacja jest taka, że jesteśmy na liście rezerwowej. Nad konkretami będziemy się zastanawiać, jak będziemy wiedzieli, na jakie środki możemy liczyć.©℗

(jps)

Na zdjęciu: Ta czeska Tatra przyjechała do Szczecina z Niemiec, gdzie była wcześniej używana w berlińskiej komunikacji miejskiej.

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

wojtek
I tak w porównaniu do Krakowa czy Poznania, gdzie na torach wciąż pełno muzealnych Helmutów, szczecińskie tramwaje mają się nieźle.
2016-03-16 09:14:31
Jan
To dobrze, że macie dalekosiężne plany, bo pieniędzy się nie spodziewajcie wcześniej niż za 50 lat.
2016-03-15 18:07:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie