niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Najpierw ornitolog, potem piły

Najpierw ornitolog, potem piły

Najpierw ornitolog, potem piły
Data publikacji: 2016-09-12 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:40
Wywietleń: 1708 154787
Teren przyszłego parku Majowe w Szczecinie został ogrodzony. Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia prac. Zanim piły pójdą w ruch, na razie na miejscu działa ornitolog.
Za rok na osiedlu Majowym w Szczecinie powstanie nowy teren rekreacyjny. Plac budowy już dwa tygodnie temu ogrodził wykonawca, ale prace jeszcze nie ruszyły. Oczekiwanie na nie jest związane z okresem lęgowym ptaków.
– Czekamy na opinię ornitologa. Trwa okres ochronny ptactwa, a pierwszym naszym krokiem będzie wycinka poszczególnych drzew i krzewów. Musimy mieć pewność, że na drzewach przeznaczonych do ścięcia nie ma gniazd – mówi Grzegorz Chańko, kierownik budowy parku Majowe.
Jeżeli wykonawca otrzyma zielone światło od ornitologa, prace ruszą w tym tygodniu. Jeśli nie, może czekać nawet do połowy października. Po wycince drzew przyjdzie czas na prace ziemne. – Tutaj też nie wiemy, czego się spodziewać. Ten teren służył przez wiele lat za wysypisko różnych resztek po budowach lokalnych bloków. Nie wiem, ile betonowych płyt i różnych niespodzianek może być pod ziemią – dodaje G. Chańko.
W lipcu Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na inwestycję. Na zaniedbanym terenie pomiędzy ulicami Andrzejewskiego i Iwaszkiewicza powstanie plac zabaw, siłownia, wykonane będą nowe nasadzenia, zbudowane zostaną alejki parkowe, pergole, altana. Teren zostanie wyrównany, przeprowadzone będą prace elektryczne.
Przewidywany koniec remontu to wrzesień przyszłego roku. Ofertą stworzenia parku Majowe zainteresowały się trzy firmy. Za najlepszą uznano propozycję PPHU Agrosad, która wyceniła swoje usługi na 2 mln 458 tys. 770 zł. ©℗

(szymw)

Fot. Szymon WASILEWSKI

Komentarze

Panie ornitolog....
Ptaki już odlatują... Do wysiadywania jaj w swoich gniazdach TERAZ, jesienią zabierają się tylko kukułki. Z innych ptaków (prócz wróbli) widziano tam dropie,tukany i wrony pstre... Czekaj pan zatem do wiosny...a PPHU Agrosad -niech czeka na Jesienną Szarugę... Całość przygotowań- w szczecińskim stylu....
2016-09-13 09:22:05
nick
szkoda tylko, że projekt nie przewiduje alejek, po których dzieci mogłyby na rolkach pojeździć, ale jakieś żwirowe. I dalej trzeba będzie po chodnikach i ulicach osiedlowych śmigać. Aż się prosiło... No ale cóż. Lepszy rydz niż nic
2016-09-13 08:46:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”