Środa 25 maja 2022r. 
REKLAMA

Najpierw ornitolog, potem piły

Data publikacji: 2016-09-12 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:14
Najpierw ornitolog, potem piły
 
Teren przyszłego parku Majowe w Szczecinie został ogrodzony. Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia prac. Zanim piły pójdą w ruch, na razie na miejscu działa ornitolog.
Za rok na osiedlu Majowym w Szczecinie powstanie nowy teren rekreacyjny. Plac budowy już dwa tygodnie temu ogrodził wykonawca, ale prace jeszcze nie ruszyły. Oczekiwanie na nie jest związane z okresem lęgowym ptaków.
– Czekamy na opinię ornitologa. Trwa okres ochronny ptactwa, a pierwszym naszym krokiem będzie wycinka poszczególnych drzew i krzewów. Musimy mieć pewność, że na drzewach przeznaczonych do ścięcia nie ma gniazd – mówi Grzegorz Chańko, kierownik budowy parku Majowe.
Jeżeli wykonawca otrzyma zielone światło od ornitologa, prace ruszą w tym tygodniu. Jeśli nie, może czekać nawet do połowy października. Po wycince drzew przyjdzie czas na prace ziemne. – Tutaj też nie wiemy, czego się spodziewać. Ten teren służył przez wiele lat za wysypisko różnych resztek po budowach lokalnych bloków. Nie wiem, ile betonowych płyt i różnych niespodzianek może być pod ziemią – dodaje G. Chańko.
W lipcu Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na inwestycję. Na zaniedbanym terenie pomiędzy ulicami Andrzejewskiego i Iwaszkiewicza powstanie plac zabaw, siłownia, wykonane będą nowe nasadzenia, zbudowane zostaną alejki parkowe, pergole, altana. Teren zostanie wyrównany, przeprowadzone będą prace elektryczne.
Przewidywany koniec remontu to wrzesień przyszłego roku. Ofertą stworzenia parku Majowe zainteresowały się trzy firmy. Za najlepszą uznano propozycję PPHU Agrosad, która wyceniła swoje usługi na 2 mln 458 tys. 770 zł. ©℗

(szymw)

Fot. Szymon WASILEWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Panie ornitolog....
2016-09-13 09:22:05
Ptaki już odlatują... Do wysiadywania jaj w swoich gniazdach TERAZ, jesienią zabierają się tylko kukułki. Z innych ptaków (prócz wróbli) widziano tam dropie,tukany i wrony pstre... Czekaj pan zatem do wiosny...a PPHU Agrosad -niech czeka na Jesienną Szarugę... Całość przygotowań- w szczecińskim stylu....
nick
2016-09-13 08:46:49
szkoda tylko, że projekt nie przewiduje alejek, po których dzieci mogłyby na rolkach pojeździć, ale jakieś żwirowe. I dalej trzeba będzie po chodnikach i ulicach osiedlowych śmigać. Aż się prosiło... No ale cóż. Lepszy rydz niż nic

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA