wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Najlepsze start-upy w Szczecinie nagrodzone!

Najlepsze start-upy w Szczecinie nagrodzone!

Najlepsze start-upy w Szczecinie nagrodzone!
Data publikacji: 2019-12-12 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 12:48
Wywietleń: 650 432762

PhageArmour, czyli technologia zwalczania bakterii patogennych, oraz Smart Plan, czyli system usprawniający zarządzanie personelem – to właśnie te start-upy zwyciężyły w Programie Mentoringowym „Szczecin_Up!”. Kapituła doceniła je za innowacyjność, potencjał, postęp prac i gotowość rynkową.

- Wszystkie zgłoszone projekty utwierdziły nas w przekonaniu, że taki program był potrzebny. Byliśmy po prostu zachwyceni ich jakością. Mamy nadzieję, że z państwa pomysłów wyrosną kiedyś świetnie prosperujące biznesy. Dla nas, jako miasta, to bardzo ważne, aby Szczecin rozwijał się w oparciu o innowacyjne projekty z bardzo różnych branż – mówił podczas wręczania nagród Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

Pierwsze miejsce i nagrodę w postaci 30 tys. zł zdobył PhageArmour - projekt, który jest odpowiedzią na problem szerzenia się oporności bakterii na antybiotyki. Twórcy start-upu proponują rozwiązania oparte na bakteriofagach litycznych, które skutecznie usuwają ze środowiska dokładnie te bakterie, które mają być zlikwidowane. Technologia wykorzystywana jest między innymi w branży weterynaryjnej, a także firmach zajmujących się produkcją zwierzęcą.

Na drugim miejscu znalazł się start-up Sazzap (wcześniej występujący pod nazwą Smart Plan), który oferuje usprawnienia w zarządzaniu personelem. Sazzap generuje internetowy system, w którym pracownicy przy pomocy oddzielnych kont mogą: komunikować się z kierownictwem; wysyłać swoją dyspozycyjność; wyświetlać otrzymane zmiany. Autorzy start-up otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

Celem programu Szczecin_Up! jest stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego poprzez wspieranie najlepszych start-upów oferujących kreatywne rozwiązania o dużym potencjale komercyjnym.

W programie przez ostatni rok brało udział dwadzieścia start-upów, które rozwijały i dopracowywały swoje projekty pod czujnym okiem mentorów, doradców i ekspertów oraz podczas specjalistycznych szkoleń i warsztatów.

- Jakość i poziom dojrzałości tych pomysłów, ale także poziom przygotowania merytorycznego i biznesowego były po prostu fantastyczne. – mówiła podczas gali Anna Kornacka, przewodnicząca kapituły. - Mam nadzieję, że sam udział w projekcie będzie dużą wartością dla uczestników i przyczyni się do dalszego rozwoju ich projektów.

(isz)

Fot. UM

Na zdjęciu: Zgłoszone projekty pokazały, że program był potrzebny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie