Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Najlepsze start-upy w Szczecinie nagrodzone!

Data publikacji: 2019-12-12 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-13 12:48
Najlepsze start-upy w Szczecinie nagrodzone!
 

PhageArmour, czyli technologia zwalczania bakterii patogennych, oraz Smart Plan, czyli system usprawniający zarządzanie personelem – to właśnie te start-upy zwyciężyły w Programie Mentoringowym „Szczecin_Up!”. Kapituła doceniła je za innowacyjność, potencjał, postęp prac i gotowość rynkową.

- Wszystkie zgłoszone projekty utwierdziły nas w przekonaniu, że taki program był potrzebny. Byliśmy po prostu zachwyceni ich jakością. Mamy nadzieję, że z państwa pomysłów wyrosną kiedyś świetnie prosperujące biznesy. Dla nas, jako miasta, to bardzo ważne, aby Szczecin rozwijał się w oparciu o innowacyjne projekty z bardzo różnych branż – mówił podczas wręczania nagród Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

Pierwsze miejsce i nagrodę w postaci 30 tys. zł zdobył PhageArmour - projekt, który jest odpowiedzią na problem szerzenia się oporności bakterii na antybiotyki. Twórcy start-upu proponują rozwiązania oparte na bakteriofagach litycznych, które skutecznie usuwają ze środowiska dokładnie te bakterie, które mają być zlikwidowane. Technologia wykorzystywana jest między innymi w branży weterynaryjnej, a także firmach zajmujących się produkcją zwierzęcą.

Na drugim miejscu znalazł się start-up Sazzap (wcześniej występujący pod nazwą Smart Plan), który oferuje usprawnienia w zarządzaniu personelem. Sazzap generuje internetowy system, w którym pracownicy przy pomocy oddzielnych kont mogą: komunikować się z kierownictwem; wysyłać swoją dyspozycyjność; wyświetlać otrzymane zmiany. Autorzy start-up otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł.

Celem programu Szczecin_Up! jest stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego poprzez wspieranie najlepszych start-upów oferujących kreatywne rozwiązania o dużym potencjale komercyjnym.

W programie przez ostatni rok brało udział dwadzieścia start-upów, które rozwijały i dopracowywały swoje projekty pod czujnym okiem mentorów, doradców i ekspertów oraz podczas specjalistycznych szkoleń i warsztatów.

- Jakość i poziom dojrzałości tych pomysłów, ale także poziom przygotowania merytorycznego i biznesowego były po prostu fantastyczne. – mówiła podczas gali Anna Kornacka, przewodnicząca kapituły. - Mam nadzieję, że sam udział w projekcie będzie dużą wartością dla uczestników i przyczyni się do dalszego rozwoju ich projektów.

(isz)

Fot. UM

Na zdjęciu: Zgłoszone projekty pokazały, że program był potrzebny.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ