Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Najlepsi społecznicy

Data publikacji: 11 grudnia 2017 r. 23:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:58
Najlepsi społecznicy
 

Zajęcia dla młodzieży, święto ulicy, przytulanki dla wcześniaków, spływy kajakowe - dzięki swej pasji zachodniopomorscy społecznicy zrealizowali w tym roku ponad pół tysiąca inicjatyw służących wzmacnianiu społeczeństwa obywatelskiego i więzi międzyludzkich w regionie. Najlepsze wyróżniono w poniedziałek 11 grudnia podczas gali wieńczącej pierwszą edycję programu Społecznik.

Uroczysta gala była okazją do wyróżnienia najciekawszych projektów. Stowarzyszenie Refugees Szczecin prowadziło w szczecińskich liceach zajęcia dotyczące migracji. Projekt „Nikt nie jest nielegalny” został uznany za najlepszy w subregionie obejmującym Szczecin i powiat policki. Ze Świnoujścia i powiatów goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego i łobeskiego najwyżej oceniono inicjatywę Stowarzyszenia na rzecz Edukacji TRADYCJA z Bełcznej, które przygotowało „Hydrozagadkę w szuwarach”, czyli rajd kajakowo-pieszy na orientację. Kolejny wyróżniony to Stowarzyszenie To Tu – Akademia Twórczych Umiejętności w Czaplinku – realizator projektu „Ulica jak malowana”. Był to najlepszy z projektów na obszarze powiatów białogardzkiego, choszczeńskiego, drawskiego, kołobrzeskiego, świdwińskiego i wałeckiego. W Koszalinie oraz powiatach szczecineckim i sławieńskim uznanie zyskało Darłowskie Centrum Wolontariatu. Tworzone podczas specjalnych zajęć przytulanki - „Ośmiorniczki” – robiono z myślą o wcześniakach. Wyróżnienie trafiło też do Stowarzyszenia Lotniczego STRATUS Chojna za zorganizowanie „Rodzinnego pikniku paralotniowego”. To najlepiej oceniony z projektów w subregionie obejmującym powiaty gryfiński, myśliborski, pyrzycki i stargardzki. Zwycięzcy otrzymali czeki o wartości 3 tys. zł, a pomysłodawcy wyróżnionych przedsięwzięć  karnety do instytucji kultury. Nagroda finansowa trafiła również do najlepiej wypromowanej inicjatywy.

Gala Społecznika była też okazją do wyróżnienia Chorągwi Zachodniopomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego oraz oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Wśród społeczników był także najbardziej znany wolontariusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Łukasz Berezak, który pomaga, mimo że sam pomocy potrzebuje. 

W pierwszej edycji Społecznika zainteresowanie programem wykazało blisko 1200 osób. Dofinansowano 515 działań kwotą ok. 1,5 mln zł.

(mg)

Na zdjęciu od lewej: wicemarszałek Jarosław Rzepa, marszałek Olgierd Geblewicz i Grażyna Zaremba-Szuba ze Stowarzyszenia na rzecz Edukacji TRADYCJA z Bełcznej.

Fot. UMWZ

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dexter
2017-12-12 18:12:01
Fajny pomysł. Spróbuje za rok! 😊
Stanisław
2017-12-12 18:11:39
Gratulacje dla wyróżnionych społeczników. Oby więcej takich akcji w przyszłości.
Piotr
2017-12-12 12:16:48
Wspaniały pomysł na realziację inicjatyw lokalnych. Super sprawa i warta uwagi.
Szczyt bezmyslnosci
2017-12-12 12:11:37
Szwedzkie Metro z dnia 04.12.2017 roku podaje ze Refugees (Cudzoziemcy z ostatnich lat...) w Szwecji, tylko od Stycznia do konca Sierpnia tego roku tj. przez 8 m-cy... przyczynili sie do strzelaniny w 200 przypadkach oraz 31 zabitych, nie mowiac juz o ilosci rannych !! I Szczecinscy PO-owcy i Lewacy, jeszcze tego typu Organizacje i dzialanosc PO-pieraja i Nagradzaja ?? No tak, bo ten typ "Nachodzcow"....przydal by sie Lewactwu i PO-wcom, do dalszych na Sile... rozgrywek PO-litycznych i w Polsce !!
gość wSieci
2017-12-12 11:28:11
Bardzo dobry pomysł, szczególnie gdy pis zabrał wszystkie pieniadze dla aktywnych i oddał rydzykowi
l
2017-12-12 07:13:34
Na lans zawsze czas.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA