niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nagroda za pomoc w znalezieniu sprawców napadu na taksówkarza

Nagroda za pomoc w znalezieniu sprawców napadu na taksówkarza

Nagroda za pomoc w znalezieniu sprawców napadu na taksówkarza
Data publikacji: 2018-08-15 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 3392 343452

Trzydzieści tysięcy złotych nagrody wyznaczyła rodzina taksówkarza, który we wtorek został ciężko pobity na krajowej "trójce" między Babigoszczą a Przybiernowem..

We wtorek, tuż przed godz. 11 policja w Goleniowie otrzymała informację o incydencie, w wyniku którego ranny został mężczyzna. Do zdarzenia doszło na 55 kilometrze drogi krajowej nr 3 między Babigoszczą a Przybiernowem.

Stan mężczyzny był na tyle poważny, że wezwano lotnicze pogotowie ratunkowe. Mężczyzna był reanimowany. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że został on poszkodowany w czasie napadu.

Policja praktycznie nie udziela w tej sprawie żadnych informacji. Sierżant sztabowy Anna Dygas z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie poinformowała nas jedynie, że „sprawa dotyczy taksówkarza”, i że do zdarzenia doszło około 10.40 we wtorek między Babigoszczą a Przybiernowem. Odesłała nas do rzecznika Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Niewiele więcej do powiedzenia miała też prok. Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik prokuratury. Potwierdziła jedynie, że zgłoszenie, które otrzymała policja dotyczyło „napadu”. Dodała przy tym, że „sprawa jest zbyt świeża, by udzielać konkretnych informacji”, i że „poza tym trwają czynności mające na celu między innymi kwalifikację zdarzenia”.

Poszkodowany miał trafić śmigłowcem do szpitala na szczecińskich Pomorzanach.

O pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia zwrócił się syn mężczyzny. Na portalu społecznościowym opublikował apel. Wyznaczył nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych za pomoc w złapaniu sprawców, którzy napadli na jego ojca.

"Czy może ktoś widział, 2 lub 3 osoby w pobliżu placu przy dworcu UBB (Uznamska Kolej Nadmorska - red.) w Świnoujściu" - pyta na Facebooku syn poszkodowanego mężczyzny.

Jak twierdzi, prawdopodobnie dwóch mężczyzn i kobieta wsiedli rano do czarnej taksówki jego ojca między godziną 9:00 a 9:30 rano (wtorek, 14.bm).

"Pobili, dusili i wyrzucili z samochodu mojego tatę. Prawdopodobnie pojechali przez Kołbaskowo do Niemiec. Możliwe ze to Niemcy! Jeśli ktoś jest na trasie w Niemczech proszę zwróci uwagę" - napisał syn poszkodowanego.

Opisał też skradzioną przez napastników taksówkę. To czarny Citroen C5 cross tourer z podwyższonym zawieszeniem o numerach rejestracyjnych ZSW21570. Auto ma białego "koguta" Mir Taxi. Brakuje mu srebrnej listwy na tylnym zderzaku. Ma natomiast charakterystyczne plastikowe nadkola. Auto może jednak mieć już tylko znaki po taksówce. m.in. po ściągniętym przez sprawców "kogucie".
Według syna taksówkarza poszukiwani prawdopodobnie "około godz 11:00 przekroczyli granice z Niemcami".

"Jeśli ktoś coś widział, proszę o informacje. Nagroda 30000 zł. Proszę o pomoc w znalezieniu sprawców! Samochód jest prawdopodobnie w Niemczech!".

(rc, KoK)

Na zdjęciu: Ratownicy na miejscu brutalnego napadu.  

Fot. Czytelnik

Komentarze

re: i efekt....
Uwielbiam takie uproszczenia. Ciebie też powinni prewencyjnie zamknąć, bo kto wie, może za pięć lat popełnisz przestępstwo. Napisz proszę coś jeszcze, o piratach albo uchodźcach. Albo wyborach.
2018-08-16 09:36:11
I "Efekt" otwartych granic...
I jesli Polska Policja nie poinformowala o tym wydarzeniu Policji Niemieckiej czy Strazy Granicznej oby Panstw, to Syn sam to rowniez powinnien zrobic ! A kamery tam gdzie prawdopodobnie wsiadali lub na trasie czy Granicach - nic nie zarejestrowaly... ??? Dobrze by rowniez bylo, by Taksowki byly takze okamerowane wewnatrz (jak jest i w Londynie !) oraz posiadaly wmontowany ukryty System GPS... dzieki ktoremu mozna bylo by szybko zlokalizowac tak pozycje przemieszczania sie samochodu... jak i jego parkowanie !!
2018-08-15 20:24:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie