Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Nagrali też Piechotę i Komołowskiego

Data publikacji: 2015-09-23 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Nagrali też Piechotę i Komołowskiego
Na zdjęciach (od lewej): Jacek Piechota, Longin Komołowski. Fot. arch.: Robert STACHNIK  

Portal kulisy24.pl opublikował listę osób, których restauracyjne rozmowy były podsłuchiwane. Obok Stanisława Gawłowskiego i Bartosza Arłukowicza znajdziemy w zestawieniu Jacka Piechotę i Longina Komołowskego.

Według informacji portalu kulisy24.pl, Departament Postępowań Karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na potrzeby śledztwa w sprawie afery podsłuchowej przygotował analizę dotyczącą gości restauracji Sowa & Przyjaciele oraz Amber Room. Analiza ma być oparta na zeznaniach świadków oraz książkach rezerwacji z lokali.

„Z dokumentu wynika, że były już wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski (szef zachodniopomorskiej PO - red.), widział się kilkanaście razy u Sowy & Przyjaciół z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem i również kilkanaście razy z Krzysztofem Kwapiszem, współpracownikiem miliardera Michała Sołowowa. Kwapisz spotykał się w restauracji z politykami PO: Bartoszem Arłukowiczem (były minister zdrowia, polityk ze Szczecina - red.), Tomaszem Tomczykiewiczem, Ireneuszem Rasiem, Andrzejem Biernatem czy Elżbietą Bieńkowską ” - czytamy na portalu.

Ale na liście podsłuchiwanych osób znajdziemy jeszcze dwa nazwiska osób z naszego regionu. Były minister gospodarki i eksbaron SLD Jacek Piechota 18 września 2013 r. spotkał się w restauracji z Andrzejem Klesykiem, prezesem PZU, który od marca 2013 do czerwca 2014 r. wizytował obie restauracje ponad sześćdziesiąt razy. Z kolei Longin Komołowski, były minister pracy, obecnie związany z NSZZ Solidarność, 16 lipca 2013 r. rozmawiał z Jakubem Karnowskim, szefem PKP. Zarówno Piechota jak i Komołowski w rozmowie z Radiem Szczecin zapewnili, że nie były to dla nich kompromitujące sytuacje. Były polityk lewicy miał rozmawiać o „zaangażowaniu PZU w organizowane przez fundację Piechoty Baltic Business Forum w Świnoujściu”. A spotkanie Komołowskiego mogło dotyczyć sytuacji w Przewozach Regionalnych (było to w czasie, gdy był negocjatorem między związkowcami a PKP).

(masz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

:)
2015-09-24 07:54:46
Długo musiała trwać rozmowa p. Longina.
Czerwoni baronowie
2015-09-24 06:25:34
Piechota i Komołowski to byli działacze Komunistycznej PZPR. Oni się ustawili w " nowej" Polsce.
TW Robert
2015-09-23 11:48:19
Zarób sobie ty rozwalaczu stoczni, a nie wyciągasz łapy po nie swoje!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA