niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nagrali też Piechotę i Komołowskiego

Nagrali też Piechotę i Komołowskiego

Nagrali też Piechotę i Komołowskiego
Data publikacji: 2015-09-23 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1074 23320

Portal kulisy24.pl opublikował listę osób, których restauracyjne rozmowy były podsłuchiwane. Obok Stanisława Gawłowskiego i Bartosza Arłukowicza znajdziemy w zestawieniu Jacka Piechotę i Longina Komołowskego.

Według informacji portalu kulisy24.pl, Departament Postępowań Karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na potrzeby śledztwa w sprawie afery podsłuchowej przygotował analizę dotyczącą gości restauracji Sowa & Przyjaciele oraz Amber Room. Analiza ma być oparta na zeznaniach świadków oraz książkach rezerwacji z lokali.

„Z dokumentu wynika, że były już wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski (szef zachodniopomorskiej PO - red.), widział się kilkanaście razy u Sowy & Przyjaciół z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem i również kilkanaście razy z Krzysztofem Kwapiszem, współpracownikiem miliardera Michała Sołowowa. Kwapisz spotykał się w restauracji z politykami PO: Bartoszem Arłukowiczem (były minister zdrowia, polityk ze Szczecina - red.), Tomaszem Tomczykiewiczem, Ireneuszem Rasiem, Andrzejem Biernatem czy Elżbietą Bieńkowską ” - czytamy na portalu.

Ale na liście podsłuchiwanych osób znajdziemy jeszcze dwa nazwiska osób z naszego regionu. Były minister gospodarki i eksbaron SLD Jacek Piechota 18 września 2013 r. spotkał się w restauracji z Andrzejem Klesykiem, prezesem PZU, który od marca 2013 do czerwca 2014 r. wizytował obie restauracje ponad sześćdziesiąt razy. Z kolei Longin Komołowski, były minister pracy, obecnie związany z NSZZ Solidarność, 16 lipca 2013 r. rozmawiał z Jakubem Karnowskim, szefem PKP. Zarówno Piechota jak i Komołowski w rozmowie z Radiem Szczecin zapewnili, że nie były to dla nich kompromitujące sytuacje. Były polityk lewicy miał rozmawiać o „zaangażowaniu PZU w organizowane przez fundację Piechoty Baltic Business Forum w Świnoujściu”. A spotkanie Komołowskiego mogło dotyczyć sytuacji w Przewozach Regionalnych (było to w czasie, gdy był negocjatorem między związkowcami a PKP).

(masz)

Komentarze

:)
Długo musiała trwać rozmowa p. Longina.
2015-09-24 07:54:46
Czerwoni baronowie
Piechota i Komołowski to byli działacze Komunistycznej PZPR. Oni się ustawili w " nowej" Polsce.
2015-09-24 06:25:34
TW Robert
Zarób sobie ty rozwalaczu stoczni, a nie wyciągasz łapy po nie swoje!
2015-09-23 11:48:19

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie