wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nagrali też Piechotę i Komołowskiego

Nagrali też Piechotę i Komołowskiego

Nagrali też Piechotę i Komołowskiego
Data publikacji: 2015-09-23 13:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:35
Wywietleń: 1004 23320

Portal kulisy24.pl opublikował listę osób, których restauracyjne rozmowy były podsłuchiwane. Obok Stanisława Gawłowskiego i Bartosza Arłukowicza znajdziemy w zestawieniu Jacka Piechotę i Longina Komołowskego.

Według informacji portalu kulisy24.pl, Departament Postępowań Karnych Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na potrzeby śledztwa w sprawie afery podsłuchowej przygotował analizę dotyczącą gości restauracji Sowa & Przyjaciele oraz Amber Room. Analiza ma być oparta na zeznaniach świadków oraz książkach rezerwacji z lokali.

„Z dokumentu wynika, że były już wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski (szef zachodniopomorskiej PO - red.), widział się kilkanaście razy u Sowy & Przyjaciół z lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem i również kilkanaście razy z Krzysztofem Kwapiszem, współpracownikiem miliardera Michała Sołowowa. Kwapisz spotykał się w restauracji z politykami PO: Bartoszem Arłukowiczem (były minister zdrowia, polityk ze Szczecina - red.), Tomaszem Tomczykiewiczem, Ireneuszem Rasiem, Andrzejem Biernatem czy Elżbietą Bieńkowską ” - czytamy na portalu.

Ale na liście podsłuchiwanych osób znajdziemy jeszcze dwa nazwiska osób z naszego regionu. Były minister gospodarki i eksbaron SLD Jacek Piechota 18 września 2013 r. spotkał się w restauracji z Andrzejem Klesykiem, prezesem PZU, który od marca 2013 do czerwca 2014 r. wizytował obie restauracje ponad sześćdziesiąt razy. Z kolei Longin Komołowski, były minister pracy, obecnie związany z NSZZ Solidarność, 16 lipca 2013 r. rozmawiał z Jakubem Karnowskim, szefem PKP. Zarówno Piechota jak i Komołowski w rozmowie z Radiem Szczecin zapewnili, że nie były to dla nich kompromitujące sytuacje. Były polityk lewicy miał rozmawiać o „zaangażowaniu PZU w organizowane przez fundację Piechoty Baltic Business Forum w Świnoujściu”. A spotkanie Komołowskiego mogło dotyczyć sytuacji w Przewozach Regionalnych (było to w czasie, gdy był negocjatorem między związkowcami a PKP).

(masz)

Komentarze

:)
Długo musiała trwać rozmowa p. Longina.
2015-09-24 07:54:46
Czerwoni baronowie
Piechota i Komołowski to byli działacze Komunistycznej PZPR. Oni się ustawili w " nowej" Polsce.
2015-09-24 06:25:34
TW Robert
Zarób sobie ty rozwalaczu stoczni, a nie wyciągasz łapy po nie swoje!
2015-09-23 11:48:19

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie