sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nagrali nieprawidłowości. Radni powiedzieli siarce „nie!”

Nagrali nieprawidłowości. Radni powiedzieli siarce „nie!” [FILM]

Nagrali nieprawidłowości. Radni powiedzieli siarce „nie!”
Data publikacji: 2017-10-25 23:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Wywietleń: 2291 298217

Na sesji nadzwyczajnej w Świnoujściu większość radnych wyraziła stanowczy sprzeciw w sprawie przeładunków siarki granulowanej w OT Porcie. Prezes Ludwik Heinsch wraz ze współpracownikami opuścił sesję przed jej końcem, wcześniej wdając się w kłótnię z niektórymi radnymi.

Dariusz Krzywda, przewodniczący Zarządu Osiedla Warszów zaprezentował nagrania, które pokazywały, w jakich warunkach odbywa się przeładunek siarki w OT Porcie. I tak wszyscy zebrani mogli obejrzeć jak pracownik sprząta wagony po siarce bez specjalnego kombinezonu w trakcie przeładunku, jak siarka jest rozmywana przez wodę, a pracownicy zasklepiają przerwy między płytami już w chwili, gdy siarka znajduje się na terenie portu, czy jak substancja pyli podczas przeładunku (zapewnienia były takie, że pylenia nie będzie) oraz jak odpady pływają w świnoujskim kanale. Przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska mówił, że kontrola uchybień nie wykazała, ale przyciśnięty przez radną Joannę Agatowską z SLD o komentarz odnośnie nagrań, przyznał, że podobne sytuacje nie powinny mieć miejsca i doszło do nieprawidłowości.

Ten film radni i mieszkańcy mogli obejrzeć podczas sesji. Słowa prezesa OT Portu zostały skomentowane poprzez... nagranie tego jak w rzeczywistości wyglądają prace na terenie portu.

Im bliżej końca sesji, tym sytuacja stawała się bardziej nerwowa. L. Heinschowi nie spodobało się m.in. pytanie radnego Jana Borowskiego (PO) o formę zatrudnienia ludzi pracujących przy przeładunku siarki. Uspokajać prezesa musiał przewodniczący rady Dariusz Śliwiński (PO). Później prezes wyszedł.

Rajcy oraz przedstawiciele magistratu podkreślali przede wszystkim konieczność inwestowania w infrastrukturę w świnoujskim OT Port. Uchwała dotycząca sprzeciwu wobec siarki przeszła przy 13 głosach za (rajcy SLD, PO, dwaj rajcy niezależni oraz dwoje radnych z Grupy Morskiej), trzech przeciwnych (PiS) i dwóch wstrzymujących się (jeden radny SLD i jeden z Grupy Morskiej). ©℗

Tekst i fot. BaT

Na zdjęciu: Dariusz Krzywda, przewodniczący Zarządu Osiedla Warszów zaprezentował nagrania, które pokazywały, w jakich warunkach odbywa się przeładunek siarki w OT Porcie.

Komentarze

Świnoujścianka
Pan Prezes OT POrt zapomniał się w jakim gremium przebywał !!! Rada Miasta jest reprezentantem mieszkańców- inaczej mówiąc wyborców - suwerenów. A oni mają prawo pytać o wszystko, co dotyczy ich bezpieczeństwa, bezpiecznego życia ich dzieci, ludzi starszych, pracowników etc. Tutaj były poruszane sprawy li tylko naszego miasta.Więcej pokory i szacunku należy się ludziom. A emocje to przy podpisywaniu kontraktów, pamiętając,że gdy port ma lokalizację praktycznie na pograniczu centrum miasta a dzielnicą mieszkaniową nie wolno kierownictwu OT Port stosować zasady "Cel uświęca środki".
2017-10-26 19:50:31
OT Port?
To spółka zmieniła nazwę? Zgubiła Świnoujście?
2017-10-26 18:06:07
abc
Świnoujście - kurort. Specjalizacja leczenie płem siarkowym ha, ha
2017-10-26 09:41:45
@wal21
Niech niczego nie będzie.
2017-10-26 09:31:09
Marek
Won z tą siarką. To skandal, infrastruktura od 40 lat taka sama, nic nowoczesnego, tragedia!
2017-10-26 08:31:20
siara
i wszystko jasne. PiS cały czas wyciera sobie gęby dobrem Polaków, a po cichu popiera trucie nazywane elegancko "przeładunkiem siarki". Brawo rajcy.
2017-10-26 08:00:41
S
Uczciwy człowiek nie ma nic do ukrycia, odpowiada na wszystkie pytania ze spokojem i powagą godną osoby na danym stanowisku i zachowuje kulturę do samego końca. Pytanie, co mają do ukrycia niektórzy?
2017-10-26 06:39:25
koval
Siarka pylista zapala sie od zgrzytu chwytaka kazda iskra to mini pozar produkcja dwutlenku siarki na skale przemysłowa .Mozna ładowac w sposob szczelny stosujac ochrone przeciwpozarowa i specjalny personel pozarowy.Cud ze pogonili jakiegos szkopa. Zwożą niemieckie smieci i ukrywają na polskiej ziemi teraz jeszcze chca Polaków wytruć.
2017-10-26 06:12:49
no i co z tego
Pytanie jest proste: co z tego wynika? bo OT to prywatna firma i to, że radnym sie nie podoba przeładunek siarki to właściwie niczego nie zmienia.
2017-10-25 23:10:17
wal21
Zakazać w ogóle przeładunków. Będzie święty spokój. Macie coście wybrali. Pokłosie dobrej zmiany.
2017-10-25 23:04:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie