Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Nabór do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Zgłoś się

Data publikacji: 2020-01-29 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-30 12:28
Nabór do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Zgłoś się
 

Młodzi ludzie z województwa zachodniopomorskiego mogą zabierać głos i opiniować działania w sprawach dotyczących młodzieży. Chętni, którzy chcą włączyć się w tę społeczną aktywność, powinni zgłosić się do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Nabór trwa do piątku, 31 stycznia.

Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do przesyłania zgłoszeń kandydatek i kandydatów, którzy w 2020 roku będą wyrażali opinię młodzieży w Radzie Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Zgłaszać ich mogą organizacje z województwa zachodniopomorskiego takie jak: młodzieżowe organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady miast i gmin. Zgłoszenia mogą przysyłać także organizacje działające na rzecz młodzieży, takie jak samorządy uczniowskie i organizacje akademickie.

Rada Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego jest ciałem konsultacyjnym, powołanym przez marszałka województwa na mocy Zarządzenia nr 91/05. Wpływa ona na rozwój polityki młodzieżowej, stwarza możliwości nawiązywania współpracy, służy jako miejsce wymiany doświadczeń i opinii. Wara wypracowuje także rekomendacje młodzieży, które są następnie przekazywane władzom regionalnym, krajowym, instytucjom europejskim. Radni w imieniu młodzieży z naszego regionu biorą udział w spotkaniach rady, które odbywają się zazwyczaj w Szczecinie, raz na kwartał lub częściej. Są też w pierwszej kolejności zapraszani do udziału w projektach i warsztatach Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.

Ostateczny skład Rady Młodzieży zostanie wybrany przez kapitułę, w skład której wejdą minimum trzy osoby, w tym:  przedstawiciel Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, reprezentant poprzedniego składu Rady Młodzieży WZ i przedstawiciel Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Nie, wszelkie koszty organizacyjne związane z funkcjonowaniem Rady Młodzieży WZ ponosi Sekretariat ds. Młodzieży. Kandydatura wskazanego kandydata lub kandydatki powinna być uzgodniona przez organizację w sposób demokratyczny przy zastosowaniu zasad obowiązujących w jej statucie. Zgłoszenia na przeznaczonym do tego formularzu należy przesłać do 31 stycznia w formie skanu na adres e-mail: wspolpraca@sdsm.szczecin.pl lub pocztą w formie papierowej.©℗

(el)

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ