Piątek, 12 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Na trzech kąpieliskach sanepid zakazuje wchodzenia do wody

Data publikacji: 24 czerwca 2024 r. 12:06
Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2024 r. 12:08
Na trzech kąpieliskach sanepid zakazuje wchodzenia do wody
Fot. archiwum  

Na kąpieliskach „Wodna Dolina” w Koszalinie oraz nad Jeziorem Dąbie w Lubczynie i Szczecinie obowiązuje zakaz wchodzenia do wody wprowadzony przez sanepid – wynika z aktualnej informacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego zamieszczonej w serwisie kąpieliskowym.

W „Wodnej Dolinie”, kąpielisku na zalewie rzeki Dzieżęcinki w Koszalinie, nie można wchodzić do wody ze względu na „parametry mikrobiologiczne i wprowadzony tymczasowy zakaz kąpieli w związku z uzyskaniem oceny niedostatecznej za miniony sezon kąpielowy”.

Mimo że sezon kąpielowy w tej lokalizacji powinien rozpocząć się 14 czerwca, na „Wodnej Dolinie” powiewa czerwona flaga. Według informacji Zarządu Obiektów Sportowych w Koszalinie, organizatora kąpieliska, tymczasowy zakaz wchodzenia do wody wprowadzony przez sanepid zostanie zniesiony po uzyskaniu trzech pozytywnych wyników badań wody. Kolejne zaplanowano na 27 czerwca.

Z kolei na kąpielisku w Lubczynie nad Jeziorem Dąbie nie można wchodzić do wody ze względu na przekroczenie dopuszczalnego stężenia Escherichia coli oraz obecność śniętych ryb. W tej lokalizacji, gdzie sezon kąpielowy powinien ruszyć 22 czerwca, zakaz obowiązuje do odwołania.

Zakaz dotyczy także kąpieliska „Dąbie” w Szczecinie nad Jeziorem Dąbie. Wprowadzony został do odwołania w związku z uzyskaniem oceny niedostatecznej za miniony sezon kąpielowy.

Natomiast w nadmorskich kąpieliskach, w tych które gminy otworzyły przed 1 lipca, woda jest czysta. Sanepid nie zakazuje kąpieli. Mimo to nad częścią kąpielisk, decyzją organizatora, powiewa czerwona flaga. Powodem wysokość fal i silne prądy wsteczne w Bałtyku.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Edek
2024-06-24 20:39:28
Sprowadzić panią Polak . fachowiec od rtęci. pomoże władzom Szczecina i okolicy w problemach.
Dąbie
2024-06-24 13:36:24
Kiedy kontrola szamb i ścieķoŵ w Dąbiu i przy rzece Płoni? Tylko w zimę dronami potraficie latać?
goleniów
2024-06-24 13:24:43
Escherichia coli i Lubczyna. Czyli standard, może czas najwyższy zrobić porządek z tym g.....m.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA