Środa, 19 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Na trasie nadal kucie i prucie

Data publikacji: 28 listopada 2017 r. 14:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:56
Na trasie nadal kucie i prucie
 

To już drugi miesiąc zaplanowanego niemal na rok remontu nitki wjazdowej Trasy Zamkowej do centrum Szczecina, którego finał ma nastąpić po przyszłorocznych wakacjach. Na zamkniętym dla ruchu samochodów prawym pasie jezdni i pasie ze ścieżką dla rowerów oraz pieszych trwają roboty przy kruszeniu, skuwaniu starej warstwy asfaltowej nawierzchni, demontażu barier oraz skuwaniu betonowej podbudowy jezdni.

Przy użyciu młotów pneumatycznych prowadzone są teraz prace m.in. na odcinku dojazdowym do centrum, gdzie estakada przeprawy biegnie nad nabrzeżem wzdłuż ul. Jana z Kolna i znajdującymi się pod nią parkingami w rejonie podzamcza. Na początku listopada w hałdy gruzu zamienił się w pierwszej kolejności fragment dojazdu na tej szerokości do estakady od ul. Gdańskiej. Tamten rewir drogowcy zdążyli oczyścić z większości urobku.

Przypomnijmy, że ma to być gruntowny remont z ingerencją w elementy konstrukcyjne przeprawy. Z wymianą elementów jej wyposażenia, przebudową oświetlenia, remontem kanalizacji deszczowej, modernizacją dojazdów, montażem nowego oświetlenia dróg, naprawą nawierzchni betonowych i części stalowych, zabezpieczeniem antykorozyjnym, wykonaniem chodników. Prace rozbiórkowe to ledwie wstęp do modernizacji obliczonej na 11 miesięcy.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR z Zawiercia. Miasto zapłaci za nie prawie 39,1 mln zł. ©℗

(MIR)

Fot.: Dariusz R. JANOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Honorat
2017-11-29 15:39:45
A po co w ogóle remontuje się Trasę Zamkową? Przecież wg zwycięskiego projektu (nagroda bodajże 400 tys. zł) przebudowy Łasztowni Trasa Zamkowa ma być zlikwidowana.
Kto planuje i realizuje takie inwestycje?
2017-11-29 07:53:10
Wymiana dylatacji - tak! wymiana nawierzchni jezdni - tak! (4cm w.wiążąca + 4cm w. ścieralna). Dotyczy to obu nitek TZ. Pozostałe roboty to przerost formy nad treścią. Pod szyldem "remontu" niszczy się roboty wykonane wcześniej (ścieżka rowerowa) i ponownie wyprowadza grube miliony z budżetu miasta!
bhb
2017-11-29 06:41:49
To, że każdy robol jest bezmózgiem - każdy wie, ale gdzie jest inspekcja pracy, która nałoży ogromne mandaty na operatorów maszyn, którzy nie noszą słuchawek ochronnych. Przecież później z naszych pieniędzy będziemy leczyć tych głuchych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA