sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na rowerach z Michałem Rembasem

Na rowerach z Michałem Rembasem

Na rowerach z Michałem Rembasem
Data publikacji: 2019-10-12 22:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-12 22:25
Wywietleń: 815 420329

Na Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajemy Szczecin z Michałem Rembasem” zaprasza w niedzielę (13 października) Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Przejazd będzie także apelem do magistratu o dalszy rozwój infrastruktury rowerowej. Start o godz.11.

Wydarzenie jest reaktywacją cyklu rajdów rowerowych prowadzonych przez znanych szczecińskich przewodników, który przed laty zainicjował Jarosław Łojko w ramach projektu „Rowerowe podróże małe i duże”.

Rajd poprowadzi Michał Rembas - znany szczeciński przewodnik i autor wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego. Przewodnik przygotował interesującą trasę o długości 15 kilometrów. Uczestnicy zwiedzą m.in. urokliwe uliczki Pogodna z willami sprzed 110 lat. Przejadą także przez imponujące aleje Cmentarza Centralnego i poznają architekturę Niebuszewa i Niemierzyna.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie – mówił Paweł Malinowski, prezes Gryfusa.

- Przygotowując przewodnik dla uczestników tego wydarzenia mogłem praktycznie o każdej ulicy napisać bardzo wiele stron i bardzo ciężko było ograniczyć się do wybrania tylko tych najważniejszych - dodał Michał Rachowski, członek Rady Programowej Fundacji Gryfus.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik. Trwają zapisy na wydarzenie - chętni mogą rejestrować swój udział na stronie  https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5212&fbclid=IwAR0irxheT-Cjjo3lbvO3plDFITDtkikMxB0u3HeHU781uC3kG1apMJmzd2g

Zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają specjalnie przygotowane przewodniki z opisem trasy oraz ciepły poczęstunek na zakończenie przejazdu. Udział jest bezpłatny.

(kn)

Fot. Gryfus

Na rowerach z Michałem Rembasem

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie