Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Na rowerach z Michałem Rembasem

Data publikacji: 2019-10-12 22:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-12 22:25
Na rowerach z Michałem Rembasem
 

Na Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajemy Szczecin z Michałem Rembasem” zaprasza w niedzielę (13 października) Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Przejazd będzie także apelem do magistratu o dalszy rozwój infrastruktury rowerowej. Start o godz.11.

Wydarzenie jest reaktywacją cyklu rajdów rowerowych prowadzonych przez znanych szczecińskich przewodników, który przed laty zainicjował Jarosław Łojko w ramach projektu „Rowerowe podróże małe i duże”.

Rajd poprowadzi Michał Rembas - znany szczeciński przewodnik i autor wielu książek o stolicy Pomorza Zachodniego. Przewodnik przygotował interesującą trasę o długości 15 kilometrów. Uczestnicy zwiedzą m.in. urokliwe uliczki Pogodna z willami sprzed 110 lat. Przejadą także przez imponujące aleje Cmentarza Centralnego i poznają architekturę Niebuszewa i Niemierzyna.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić do tego projektu Michała Rembasa, który jest nie tylko niezwykłym przewodnikiem, ale przede wszystkim pasjonatem zakochanym w Szczecinie – mówił Paweł Malinowski, prezes Gryfusa.

- Przygotowując przewodnik dla uczestników tego wydarzenia mogłem praktycznie o każdej ulicy napisać bardzo wiele stron i bardzo ciężko było ograniczyć się do wybrania tylko tych najważniejszych - dodał Michał Rachowski, członek Rady Programowej Fundacji Gryfus.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach programu Społecznik. Trwają zapisy na wydarzenie - chętni mogą rejestrować swój udział na stronie  https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5212&fbclid=IwAR0irxheT-Cjjo3lbvO3plDFITDtkikMxB0u3HeHU781uC3kG1apMJmzd2g

Zarejestrowani uczestnicy rajdu otrzymają specjalnie przygotowane przewodniki z opisem trasy oraz ciepły poczęstunek na zakończenie przejazdu. Udział jest bezpłatny.

(kn)

Fot. Gryfus

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ