Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Na regaty można też rowerem

Data publikacji: 14 września 2016 r. 14:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Na regaty można też rowerem
To była już VI wyprawa Gryfusa szlakiem Odra-Nysa. Fot. Gryfus  

Zakończyła się kolejna wyprawa miłośników turystyki rowerowej organizowana przez Szczeciński Klub Rowerowy „Gryfus". Tym razem cykliści pokonali około siedmiuset kilometrów. 

Grupa wyruszyła z miejscowości Nová Ves nad Nisou w Czechach. Ich celem było pokonanie bardzo popularnego rowerowego szlaku Odra-Nysa, który prowadzi z gór Izerskich u naszych południowych sąsiadów, następnie wiedzie wzdłuż granicy polsko-niemieckiej. Podróżnicy w ciągu czterech dni pokonali 560 km do Szczecina, ale w tym roku niektórzy pojechali jeszcze dalej, bo aż nad Bałtyk. Po drodze odwiedzili m.in. Görlitz, Guben, Frankfurt nad Odrą oraz Kostrzyn, a także raczyli się pięknem nadodrzańskiej przyrody.

Poza celem sportowo-krajoznawczym, cykliści byli podczas wyjazdu ambasadorami Szczecina. W miejscach, do których zajechali, poinformowali, że już za niecały rok w naszym mieście (5-8 sierpnia) odbędzie się finał regat The Tall Ships Races Szczecin 2017, a na to wydarzenie można przyjechać także na rowerze i to nawet z bardzo daleka.

(szymw)

Na zdjęciu: To była już VI wyprawa Gryfusa szlakiem Odra-Nysa.

Fot. Gryfus

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

K.
2016-09-14 16:48:26
IV a nie VI

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA