Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Na łazienki, ubikacje i kuchnie

Data publikacji: 14 września 2016 r. 18:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Na łazienki, ubikacje i kuchnie
 

W ramach Programu Małych Ulepszeń najemcy mieszkań komunalnych mogą się starać o dofinansowanie budowy toalet, łazienek i kuchni. Szanse na uzyskanie dotacji są bardzo duże. Wystarczy, by lokator składający wniosek spełniał wymogi formalne.

Program Małych Ulepszeń to jeden z elementów polityki mieszkaniowej Szczecina służący poprawie stanu technicznego lokali komunalnych. Przed złożeniem wniosku mieszkańcy powinni ustalić z zarządcą budynku warunki techniczne prac. Wnioski należy składać w administracji rejonowej ZBiLK - przyjmujący wniosek, po dokonaniu wizji lokalnej, opiniuje projekt po względem technicznym, rozpatruje go i określa termin wykonania robót.

Najemcy lokali komunalnych mogą uzyskać dofinansowanie na wykonanie łazienki, toalety lub kuchni wraz z rozprowadzeniem instalacji i montażem urządzeń. Dofinansowanie powyższych celów wynosi 50 proc. kosztów realizacji inwestycji (jednocześnie nie więcej niż 6 tys. zł brutto) w przypadku wniosków indywidualnych. Autorzy wniosków grupowych mogą liczyć na wsparcie w wysokości 60 proc. (jednocześnie nie więcej niż 8 tys. zł brutto).

W ramach tego programu możliwe jest również uzyskanie dofinansowania legalizacji samowolnie wykonanych łazienek, toalet, kuchni oraz instalacji centralnego ogrzewania. W takich przypadkach ZBiLK pokrywa całości kosztów niezbędnej dokumentacji technicznej inwestycji (jednocześnie nie więcej niż 3.5 tys. zł brutto).

O dotacje mogą się ubiegać najemcy mieszkań komunalnych w budynkach, w których do tej pory nie przeprowadzano kapitalnych remontów. Dofinansowanie z PMU następuje w przypadku lokatorów, którzy nie zalegają z opłatami z tytułu najmu oraz wywiązują się z innych obowiązków związanych z użytkowaniem lokalu mieszkalnego.

(lw)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2016-09-15 10:20:28
Nie dajcie się nabrać ! Niby dotacja, odbiją sobie w czynszu i to z niezłą nawiązką.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA