Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Na hasło: „krokus”

Data publikacji: 2018-03-16 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:06
Na hasło: „krokus”
„Ptaszki" z Przedszkola Publicznego nr 72 przy ul. Monte Cassino, czyli grupa 3-4-latków wraz z opiekunkami Sylwią i Renią, ostatnio podpatrywała nieśmiało rozkwitające krokusowe kobierce na szczecińskich Jasnych Błoniach. Fot. Mirosław WINCONEK  

Plenerowy salon Szczecina - Jasne Błonia. Czy może być lepsze miejsce na „Śniadanie z krokusem"? Zapewne nie, skoro impreza odbywa się właśnie w tym miejscu rokrocznie, od pięciu lat - o czym przypomina Patrycja Tokarska ze Skwer & Cube, organizatorka wydarzenia. Jednak z jego terminem bywa różnie. Choćby z uwagi na aurę.

Tym razem ma więc być nie tylko „blisko ludzi, natury i sztuki", ale również bliżej zimy niż wiosny - jak ostrzegają synoptycy, prognozując na sobotę (17 marca) w Szczecinie temperaturę -2 st. Celsjusza.

- W kojącym kontakcie z naturą, a jednocześnie dzięki płynącej z niej energii, Jasne Błonia staną się w ten weekend plenerową galerią sztuki oraz przestrzenią wspólnego smakowania natury oraz sztuki - do udziału w wydarzeniu mimo wszystko zachęca jego organizatorka. - Zapraszam na wspólne śniadanie wśród kwitnących krokusów, przygotowane przez szczecińskich gastronomów. Jako organizatorzy zadbamy nie tylko o smaki, ale także o delikatne i odprężające tło muzyczne. W tym samym czasie, w trakcie bezpłatnych warsztatów, najmłodsi pod okiem zaproszonych wykładowców i studentów szczecińskiej Akademii Sztuki będą poznawać tajniki różnych technik plastycznych. Jak zawsze, będzie też można zakupić rośliny cebulowe. Natomiast wszyscy chętni będą mogli poddać je metamorfozie: to w kompozycjach proponowanych przez profesjonalną florystkę.

„Śniadanie z krokusem" zaplanowano na godz. 10-16. W tym czasie ma działać nie tylko targ śniadaniowy, ale również roślin cebulowych, plenerowe warsztaty malarskie dla najmłodszych (w godz. 10.30-12.30 oraz 13-15), a dla wszystkich florystyczne (g. 10.30-13). Równolegle zapowiada jest plenerowa wystawa poświęcona szczecińskim krokusom, jak również również promocyjna sprzedaż książek dedykowanych ogrodnictwu, architekturze krajobrazu, edukacji przyrodniczej i ekologicznej. To już nie w plenerze, tylko w księgarniach: Fika - przy al. Papieża Jana Pawła II oraz w „Między Wierszami” przy Jasnych Błoniach. Natomiast dla najbardziej wytrwałych - będzie też okazja do rzucania latającym talerzem (g. 13-15), czyli otwarte rozgrywki, połączone z nauką podstaw tej zabawy.

(an)

Na zdjęciu: „Ptaszki" z Przedszkola Publicznego nr 72 przy ul. Monte Cassino, czyli grupa 3-4-latków wraz z opiekunkami Sylwią i Renią, ostatnio podpatrywała nieśmiało rozkwitające krokusowe kobierce na szczecińskich Jasnych Błoniach.

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Reakcja:)
2018-03-17 21:50:19
A propos reakcji też jestem tego zdania ale niestety nie wszyscy są. Któregoś dnia moja mama (lat 70) podczas spaceru została wyzwana od kurew za to, że grzecznie ośmieliła się zwrócic uwagę ok 10 letniej dziewczynce za skakanie po tych krokusach. Wyzywającą była matka dziewczynki (młoda normalnie wyglądająca kobieta, na oko żadna "patologia"). Do dzis jestem w szoku za całą sytuację, którą widziałam
Proponuję Straży Miejskiej, kiedy zakwitną krokusy na Jasnych Błoniach bezwzględne karanie wchodzących
2018-03-17 09:28:49
na krokusowe pola i tratujących kwiaty przy okazji robienia zdjęć. Zwłaszcza mądre mamusie sadzające w kwiatach dzieci robiąc zdjęcia. Zresztą każdy z nas powinien wówczas zdecydowanie reagować.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA