piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ostatni akord w słońcu

Ostatni akord w słońcu

Ostatni akord w słońcu
Data publikacji: 2017-11-30 20:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 1248 303312

Za nami kolejna już edycja jesiennej "Krokusowej rewolucji". Nasza redakcja po raz kolejny poniosła sztandar tej jednej z najbardziej pozytywnych społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina, która spontanicznie - dzięki zapałowi, pasji i poświęceniu rzeszy społeczników - ogarnia z roku na rok kolejne rejony miasta. A od trzech lat również przekracza granice Szczecina, pod krokusowe pola zajmując tereny zielone i rekreacyjne m.in. Dobrej, Goleniowa, Kołobrzegu, Mierzyna, Pyrzyc, Reska, Radowa Małego, Łobza, Dębna, czy Pyrzyc. Lista miejscowości i wsi, których mieszkańcy chętnie do niej się włączają, z każdą jej odsłoną jest coraz dłuższa. 

W „Krokusowej rewolucji" każdej jesieni uczestniczą zarówno najmłodsi, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, rady osiedli, jak również lokalne firmy, biura, mariny, administracje i oczywiście osoby prywatne. Co październik i w listopadzie społecznie obsadzają cebulkami trawniki. Tak, aby potem - w marcu i kwietniu - te krokusowe pola rozkwitały, mocą pozytywnej energii budząc wszystkich na wiosnę. Przykuwając uwagę całej Polski.

Jako ostatni w tym roku w minioną środę w ostatnich promieniach listopadowego słońca na zaproszenie lokalnych radnych z Rady Osiedla Drzetowo-Grabowo 1250 krokusów posadzili uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 11 im. UNICEF-u. Jak relacjonuje Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów, jeden z animatorów "Korkusowej rewolucji", pogoda dopisała, a praca została wykonana szybko i sprawnie. Krokusy wiosną zakwitną przed budynkiem przy ul. Dubois, gdzie działa Gimnazjum nr 8, tworzącego z SP 11 Zespół Szkół nr 16. 

- W tym roku sadzimy krokusy już drugi raz. Wcześniej posadziliśmy 750 szt. cebulek otrzymanych z Urzędu Miejskiego - mówiła Małgorzata Nermend, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 im. UNICEF-u przy ul. Emilii Plater. - To już drugi rok, kiedy szkoła bierze udział w akcji i na pewno nie ostatni. Nie możemy doczekać się wiosny, aby ocenić efekty naszej pracy - dodała.

Tegoroczną akcję za bardzo udaną uznała Maria Myśłiwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, inicjatorka przenoszenia krokusowych pół - wzorem Jasnych Błoni - w inne rejony Szczecina.

- Posadziliśmy wspólnie pod sztandarem "Kuriera Szczecińskiego" i "Krokusowej Rewolucji" prawie 150 tys. krokusowych cebul na terenie Szczecina i województwa zachodniopomorskiego. A dzięki wsparciu akcji przez Urząd Miejski do 82 jednostek oświatowych trafiło 50 tys. krokusów-podsumowała M. Myśliwiec. ©

Dziękujemy! I oby najpierw do wiosny, a także do następnej jesieni!

(isz)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Ostatni akord w słońcu Ostatni akord w słońcu Ostatni akord w słońcu Ostatni akord w słońcu Ostatni akord w słońcu

Komentarze

o
i jest pięknie i zarazem pożytecznie. nie trzeba posiadać kalendarza aby wiedzieć że już wiosna idzie...najpierw koty, potem psy, w maju my. jestem zachwycony tymi fioletowo- niebieskimi dywanami w Szczecinie.
2017-12-01 11:19:34
Bolesław
Super akcja!
2017-11-30 20:55:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie