Czwartek 07 lipca 2022r. 
REKLAMA

Na „gości z ławek” nie ma mocnych?

Data publikacji: 2017-10-26 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Na „gości z ławek” nie ma mocnych?
 

Piją, siedzą, leżą lub pomieszkują na ławkach: póki z nich nie spadną albo nie ruszą „podlewać” okolicznych drzew i murów. Gdy jedni z nich na dzieci tylko patrzą, inni je zaczepiają. Na obsceniczne słowa i gesty „gości z ławek” są narażone także kobiety, które znajdą się w zasięgu ich wzroku. Kto im zwróci uwagę, temu groźbami już nie odpuszczą. Trudni, brudni, pijani i niechciani konsumenci jednej z ostatnich obywatelskich inwestycji Rady Osiedla Stare Miasto.

Jeszcze miesiąc temu „gości z ławek” spotkać można było głównie na pl. Orła Białego. Gdzie dniami i nocami widać było ślady ich aktywności wszetecznej: stosy pustych butelek po kiepskich trunkach, hałdy śmieci, pozostałości koczowisk, fekalia. Dwa wydarzenia przesądziły jednak o tym, że „goście z ławek” zajęli również pobliski zieleniec u zbiegu ulic Koński Kierat i Farnej. Pierwszym był kontener postawiony w artystycznym happeningu i publiczny „hałas”, jaki wzbudził ów gest będący pochodną źle zrozumianego pojęcia miejskiej patologii. Drugim – paradoksalnie – powstanie opodal, przy ul. Farnej, nowego fantastycznego kolorowego miejsca rekreacji szczecinian: wśród stylowo nasadzonych drzew i krzewów, z ławkami, siłownią pod chmurką oraz placem zabaw dla najmłodszych.

– Jak mawiają: „Nie rób nic – źle. Zrób coś – jeszcze gorzej”. Tyle teraz mamy z inwestycji, jaką przygotowaliśmy dla mieszkańców naszego Starego Miasta – nie kryje rozgoryczenia Małgorzata Zychowicz-Prus, przewodnicząca miejscowej Rady Osiedla Stare Miasto.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 26 października 2017 r.

Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do... z redakcji (z godz.14:43:12)
2017-10-26 22:57:32
Kultury "hultaju" kultury... i po-pracuj na swoim "malym iq" po-pracuj...!!
Innowacja
2017-10-26 19:48:23
A zrobić w Przełomach noclegownię dla obszczymurków. Nie wylazą na powierzchnię i blisko Policji.
qazanie
2017-10-26 16:13:06
Żule i menele są potrzebni jak chwasty w ogrodzie(każdy ogrodnik to wiedzieć powinien). Uprzykrzają nam życie(śmierdzące klatki schodowe alkoholem i fekaliami). Do tego place zabaw i skwer publiczne zafajdane, pozdrawiam
bemża
2017-10-26 16:09:05
Siedzę sobie spokojnie i kulturalnie i spożywam tanie wino, bo mnie tylko na to stać. Gdy koniak stanieje to będę pił arak. Komu to przeszkadza? Od razu faszyści zafundowalibyście mi i moim kolegom obóz koncentracyjny. To miasto jest tak samo moje jak i twoje - ty nazisto! A jak będziesz darł mordę na forum, to ci narobię na wycieraczkę.
Simon
2017-10-26 15:45:54
Rozumiem że w tym rejonie nie ma już mężczyzn. Pozostała sama patologia z którą kobiety nie potrafią sobie poradzić . Panowie , wystarczy kilka wieczorów, nocy ; aby zniechęcić menelstwo. Tylko trzeba chcieć ! I nie namawiam tutaj do przemocy a do zachowania zgodnie z prawem ! Kilka spacerków wieczorem w ramach Patroli Sąsiedzko -Obywatelskich, powiadomienie Policji o wykroczeniach, ewentualne zatrzymanie obywatelskie...! Grzecznie nagrywamy, przekazujemy materiał Policji i wymagamy, wymagamy,wymagamy ! I po sprawie !! A to że patologia robi sobie jaja z Wymiary Sprawiedliwości to nie Nasza sprawa; to problem organu... My wymagamy,wymagamy,wymagamy...do skutku ! To jedyny sposób na pozbycie się "szkodników". Miałem podobną sytuację na Majowym; konsekwencja działania - patrol odjechał to kolejny telefon,kolejny,kolejny ...aż do skutku z jednoczesną informacją że pójdzie skarga na nieskuteczność do KMP,KWP,KGP, MSWiA,Prokuratury - po 3 miesiącach pomogła. Do tego stopnia że patologia przeniosła się 10 ulic dalej !
@do kasy
2017-10-26 15:36:52
Jakiś młody "Kasa" chce karać bemżów (bezdomnych żuli) kasą. Nie rozśmieszaj -skąd oni wezmą kasę, ty głuptasku. To ich "posadzić". Tak opiorą się, podleczą, dobrze podjedzą i w ciepły pośpią za 4 tys. miesięcznie -tyle kosztuje utrzymanie "sardynki w puszce". Nie ma rady. Trzeba to zrozumieć i nie fikać
@ Emkwadrat
2017-10-26 14:45:02
500+ nie "dezaktywizuje ludzi, patologizuje jednostki, całe grupy społeczne, pokolenia...". To jest program wspierający rodziny w wychowaniu dzieci i mający też spowodować wzrost dzietności. Łączenie tego z patologią jest niepoważnym pomówieniem stosowanym przez lewako-liberałów chcących zdeprecjonować ten wspaniały projekt. O którym to wcześniej jak na okrągło mówili, że jest niemożliwy do zrealizowania. A wystarczyło zlikwidować mafie vatowskie i nie kraść, aby pieniądze się znalazły na 500+ i inne rzeczy. Wychowanie dziecka i tak wiąże się przeważnie z wzięciem przez rodzica urlopu macierzyńskiego/tacierzyńskiego. Jeżeli ktoś nie ma ochoty, to możne takiego urlopu nie brać, tak samo jak i pieniędzy z 500+. Program ten przeciwdziała "patologizacji", która to najczęściej łączy się z ubóstwem, a dzięki 500+ drastycznie spadł poziom skrajnego ubóstwa.
redakcja
2017-10-26 14:43:12
Piorun jesteś psychopatą i redakcja nie uwzględnia twoich durackich postulatów. A zasadzić ci kopa hultaju?
Emkwadrat
2017-10-26 13:57:49
"Wyliczaczu" dobrodziejstw PIS-u - świat nie jest tylko tym, co widać i nie jest wyłącznie tym, co jest teraz. Za te dobrodziejstwa zapłacimy wszyscy. Niektórych rzeczy nie da się już naprawić. Można wypłacać jeszcze wiele innych dodatków typu "bieda +", ale to dezaktywizuje ludzi, patologizuje jednostki, całe grupy społeczne, pokolenia... Jak na razie nikt nie ma na to dobrego pomysłu. A ty, "mieszkańcu", od Skolwina to się odczep. Pewnie nawet nie wiesz, jak tu dojechać.
do indi8
2017-10-26 13:43:59
To nie ten temat . Pomyliłeś strony. Tu jest problem z " goścmi z ławek " . Realny problem dzielnicy . Może dzielnicowy ma jakiś pomysł ?
@ Indi8
2017-10-26 13:21:12
Trochę o tym "co Pis wyprawia": Stop imigrantom i terroryzmowi, stop wyprzedaży polskiej ziemi rolnej, stop komornikom, reforma sądów = stop sędziowskiemu bezprawiu, uszczelnienie VAT-u (miliardy wpływów do budżetu), repolonizację (odzyskanie Banku PeKaO , Elektrownia Połaniec), przywrócenie rentowności LOT-u, Polskiej Grupy Górniczej i rafinerii Możejki, stop dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, podatek bankowy, ustawę hazardową (przejęcie przez Państwo automatów do gier i podatek na zakłady w internecie), zwiększenie liczby posterunków Policji zlikwidowanych przez PO-PSL, zwiększenie armii OT, zwiększenie o 100% ulgi dla artystów, podwyższenie płacy minimalnej (2000 zł / 13 zł/h ), podwyższenie minimalnej emerytury i renty do 1000 zł, podwyższenie kwoty wolnej od podatku z 3090 do 8000 zł, praca dla więźniów, zmniejszenie CIT, stop wysokim odprawom dla prezesów spółek państwowych (poprzez 70% podatek), wprowadzenie od 2018 niższych składek ZUS dla małych firm, zakaz odbierania dzieci z powodu biedy, wyższe kary dla piratów drogowych oraz oprawców dzieci i zwierząt, politykę historyczną (sprawa muzeum 2 WŚ , German Death Camps, patriotyczne wychowanie w szkołach ), prawo do obrony koniecznej, reformę edukacji, darmowe (niektóre) leki, wprowadzenie marihuany leczniczej, obniżenie wieku emerytalnego, decyzje ws. Mierzei Wiślanej, tunelu w Świnoujściu, pogłębienia toru Szczecin-Świnoujście, odbudowa przemysłu stoczniowego, wysoki wzrost gospodarczy, wprowadzenie ustawy o innowacyjności w której polscy przedsiębiorcy zostaną objęci 100-procentowym zwrotem podatku za wydatki poniesione w obszarach rozwoju i badań, najniższe bezrobocie od 1991 roku, nadwyżka budżetowa, mieszkanie+, 500+ dzięki któremu skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o ponad 90 procent i wzrosła liczba urodzeń.
Kasa
2017-10-26 13:02:59
Na menelstwo i młodych alkoholików na ulicach i podwórkach Szczecina jest tylko jeden rodzaj kary . Kasa. Nic tak nie dyscyplinuje jak kara pieniężna.
można
2017-10-26 12:52:46
Dać tabliczkę, że plac służy wyłącznie do zabawy dzieci, ale mogą tez przebywać na nim ich opiekunowie, a każdy inny przypadek będzie karany mandatem 500 zł lub skierowaniem do sądu. Przychodzi pijak i szaleje, natychmiast dzwoni się na policję, a sprawa jest załatwiona. Można? Można.
Egzekwować prawo !
2017-10-26 12:31:53
Należy rygorystycznie egzekwować prawo. Za picie na placu zabaw wysoka grzywna . Nie zapłacona kara grzywny musi być natychmiast zamieniana na prace na rzecz miasta. Karą ma być ciężka praca , a nie areszt. Rada Miasta musi podwyższyć kary pieniężne za picie na ulicy. Nie zapłacą to do ciężkiej pracy.
Piorun...
2017-10-26 12:21:33
Nie ma to jak Jarun, ktory "Non-Stop swoimi po-papranymi" PO-litycznymi komantarzami "gra naaajmadrzejszgo" ? PO-kazujac zarazem swoj niski po-ziom "iq" i obraza jeszcze innych... nie przestrzegajac Regulaminu Kuriera uzywajac slowa - hultaju ! A wiec, co Redakcja na to... ??
Podniesc rowniez Ceny na Alkohole !
2017-10-26 12:05:32
Brac sie za nich krotko i pogonic ich do Prac.... chocby Spolecznych, a nie utrzymywac ich z Pieniedzy Podatnikow - wyplacanych przez MOPR, MOPS i inne Instytucje ! Polikwidowac rowniez tak Wielka ilosc... Sklepow i Punktow Monopolowych !!
o
2017-10-26 11:51:16
delikwentów należy wyłapywać i wywozić z miasta do przybytku w puszczy... ostatecznie to nie ludzie ale bydło
Jarun
2017-10-26 11:06:15
Widzę wpisy młodych faszystów, którzy chcą mieć idealne społeczeństwo. Ordnung muss sein. Pomijam wpisy imbecyli, co to wszystko łączą z polityką. Nie ma idealnego świata, społeczeństwa. A jak chcesz "posmakować" idealnego społeczeństwa - to wyjedź do Korei Północnej. Ciebie hultaju piszący bzdury też należałoby resocjalizować.
Jest "Ż" jest zabawa
2017-10-26 10:53:39
Na całym świecie ludzie piją i w każdym społeczeństwie jest pewien odsetek alkoholików i nadużywających. Różnica miedzy rozwiniętymi krajami a Polską jest taka, że u nas pijacy rządzą ulicą, a ludzie normalni muszą im schodzić z drogi -a nie odwrotnie jak jest gdzie indziej!
Indi8
2017-10-26 10:53:12
Do Olek. Piją bo widzą co Pis wyprawia i to z tej bezsilności na głupotą partii rządzącej.
Ola
2017-10-26 10:13:03
eutanazja dla takich. albo do roboty albo do piachu
mieszkaniec
2017-10-26 10:04:20
Zgłaszać codziennie na krajową mapę zagrożeń, do skutku ,a menelstwo eksmitować na Skolwin,dawać wysokie mandaty i kary, lub skierowac na leczenie-odwyk lub do wiezienia -dwa w jednym https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
Olek
2017-10-26 09:49:37
Rozpacz lemingów: POpierali i wyszli na idiotów. Muszą tego robaka zalewać, żeby jakoś zapomnieć.
no cóż
2017-10-26 09:40:53
taki właśnie jest elektorat partii rządzącej

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA