poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili

Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili

Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili
Data publikacji: 2020-04-02 20:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-03 09:46
Wywietleń: 1245 449897

Stają się źródłem radości i szczęścia. Hołubieni, tuleni, otaczani miłością. Równie gładko, jak pod kołdrę, wchodzą w rolę najwierniejszych przyjaciół. Ogniskując uwagę i dezorganizując nam codzienność. Mowa o naszych "braciach mniejszych", którzy zanim trafili nam w ramiona przeszli przez piekło bezdomności. 

Jednak wciąż tysiące psów i kotów odsiadują wyroki - nie za własne winy - za kratami schronisk. To o ich okrutnym losie ma przypominać Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, przypadający 4 kwietnia (sobota).

Tym razem nie będzie okazją do spotkań wolontariuszy i adopcyjnych festynów. W stanie pandemii wiele schronisk i przytulisk - jak szczecińskie - jest zamkniętych zarówno dla odwiedzin, jak również dla adopcji. Niestety. 

Izolacja wymusza inną formę okazywania pamięci o tych, którzy sami o ratunek prosić nie zdołają. W nadziei na lepszy czas. Lecz bez zadęcia. Jak akcja, którą właśnie proponuje szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Zapraszając do udziału w niej wszystkich, którzy przygarnęli swych - nie tylko domowych - pupili z przytulisk, schronisk lub spod skrzydeł społecznych pomocowych organizacji: stowarzyszeń i fundacji.

- W najbliższą sobotę będziemy obchodzili Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Z tej okazji... Zapraszamy: przysyłajcie drogą mailową na nasz adres zdjęcia lub filmy waszych pupili, wyrwanych z bezdomności - przekazuje Ewa Mrugowska, kierująca szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. - Zapraszamy właścicieli byłych bezdomniaków różnych gatunków i maści. Niech naszą facebookową stronę opanują psy, koty, chomiki, króliki, żółwie, papugi, nawet konie.

Maile z ukochanymi pupilami należy przesyłać na adres: schronisko@schronisko.szczecin.pl W tytule wpisując: JestemZeSchroniska. Zdjęcia i filmy będą publikowane na bieżąco na społecznościowym profilu schroniska. Od dziś. ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: "JestemZeSchroniska" - akcja, żebyśmy nie zapomnieli, jak wspaniałe zwierzaki czekają na ludzką miłość za kratami schronisk i przytulisk, ratowane od bezdomności przez organizacje pomocowe: stowarzyszenia i fundacje.

Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie