Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili

Data publikacji: 2020-04-02 20:21
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-03 09:46
Na Dzień Bezdomnych Zwierząt. Ślijcie zdjęcia przygarniętych pupili
 

Stają się źródłem radości i szczęścia. Hołubieni, tuleni, otaczani miłością. Równie gładko, jak pod kołdrę, wchodzą w rolę najwierniejszych przyjaciół. Ogniskując uwagę i dezorganizując nam codzienność. Mowa o naszych "braciach mniejszych", którzy zanim trafili nam w ramiona przeszli przez piekło bezdomności. 

Jednak wciąż tysiące psów i kotów odsiadują wyroki - nie za własne winy - za kratami schronisk. To o ich okrutnym losie ma przypominać Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt, przypadający 4 kwietnia (sobota).

Tym razem nie będzie okazją do spotkań wolontariuszy i adopcyjnych festynów. W stanie pandemii wiele schronisk i przytulisk - jak szczecińskie - jest zamkniętych zarówno dla odwiedzin, jak również dla adopcji. Niestety. 

Izolacja wymusza inną formę okazywania pamięci o tych, którzy sami o ratunek prosić nie zdołają. W nadziei na lepszy czas. Lecz bez zadęcia. Jak akcja, którą właśnie proponuje szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Zapraszając do udziału w niej wszystkich, którzy przygarnęli swych - nie tylko domowych - pupili z przytulisk, schronisk lub spod skrzydeł społecznych pomocowych organizacji: stowarzyszeń i fundacji.

- W najbliższą sobotę będziemy obchodzili Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Z tej okazji... Zapraszamy: przysyłajcie drogą mailową na nasz adres zdjęcia lub filmy waszych pupili, wyrwanych z bezdomności - przekazuje Ewa Mrugowska, kierująca szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt. - Zapraszamy właścicieli byłych bezdomniaków różnych gatunków i maści. Niech naszą facebookową stronę opanują psy, koty, chomiki, króliki, żółwie, papugi, nawet konie.

Maile z ukochanymi pupilami należy przesyłać na adres: schronisko@schronisko.szczecin.pl W tytule wpisując: JestemZeSchroniska. Zdjęcia i filmy będą publikowane na bieżąco na społecznościowym profilu schroniska. Od dziś. ©℗

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Na zdjęciu: "JestemZeSchroniska" - akcja, żebyśmy nie zapomnieli, jak wspaniałe zwierzaki czekają na ludzką miłość za kratami schronisk i przytulisk, ratowane od bezdomności przez organizacje pomocowe: stowarzyszenia i fundacje.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA