sobota, 04 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kawusia dla zwierzusia

Kawusia dla zwierzusia

Kawusia dla zwierzusia
Data publikacji: 2020-03-08 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-10 12:46
Wywietleń: 695 446008

Jeżeli dla czynienia dobra ktoś potrzebuje pretekstu, to ta akcja daje ich przynajmniej kilka: pyszna kawa, ciastko, przyjazny lokal, Dzień Kobiet, a przede wszystkim okazja do spotkania szczecińskich zwierzolubów i wsparcia tych, co same o własne prawa się nie upomną i o ratunek nie zdołają prosić. Okazję do pomagania daje „Kawusia dla zwierzusia" Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

To organizacja pożytku publicznego, walcząca z okrucieństwem wobec zwierząt, szczególnie hodowlanych. Zrzesza ludzi, którzy zabiegają o lepszą ochronę prawną dla zamykanych w klatkach naszych braci mniejszych, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich te zwierzęta żyją.

- Naszym celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Prowadzimy kampanie dotyczące m.in. wprowadzenia w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futra, poprawy warunków życia kur niosek oraz kurczaków hodowanych na mięso, promocji diety roślinnej wśród konsumentów oraz firm z branży gastronomicznej i handlowej, a także rezygnacji przez sklepy ze sprzedaży futer czy żywych ryb - przypomina Wiktoria Stefańska z szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Aby skutecznie działać w tych sferach, stowarzyszenie potrzebuje wsparcia. Zabiega o nie w różny sposób. W Szczecinie, organizując m.in. akcję ph. „Kawusia dla zwierzusia"

- Chcemy pokazać, że pomaganie zwierzętom może być nie tylko proste, ale także bardzo przyjemne - mówi Wiktoria Stefańska. - Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy nie tylko lubią kawę, ale przede wszystkim uwielbiają zwierzęta.

Tym razem w charytatywnej akcji łączą siły: Kulinarny Rollercoaster, Corona Coffee i Coffee Point. Ich właściciele postanowili wesprzeć działalność Stowarzyszenia Otwarte Klatki, przekazując na jej rzecz część dochodu z każdej sprzedanej oferty specjalnej: ciastka i kawy. Dodatkowo - w Dzień Kobiet - Coffee Point przekaże dla ratowania zwierząt część z całodziennego dochodu.

(an)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie