czwartek, 04 marca 2021r.

Na basen o dowolnej porze

Data publikacji: 2021-02-22 15:18
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-23 09:08
Na basen o dowolnej porze
Fot. Ryszard Pakieser  

Zaledwie dwa dni obowiązywały na Floating Arenie nowe zasady korzystania z basenu 50-metrowego. Po protestach użytkowników obiektu Miejski Ośrodek Sportu Rekreacji wrócił do rozwiązań stosowanych przed zamknięciem basenu z powodów epidemicznych.

Floating Arena przez ponad trzy miesiące była czynna tylko w ograniczonym zakresie i dostępna dla wąskiej grupy profesjonalnych zawodników i szkółek pływackich. Po zniesieniu części rzędowych ograniczeń wprowadzonych w celu walki z pandemią Covid-19 najpopularniejszy szczeciński obiekt pływacki nie został otwarty w dniu zniesienia obostrzeń (12 lutego), ale dopiero sześć dni później. Od pierwszych dni cieszył się ogromnym zainteresowaniem szczecinian. Stęsknionych miłośników pływania na otwarcie zaskoczyły jednak nowe zasady korzystania z obiektu. Wejścia na basen odbywały się o pełnych godzinach, a tury kończyły 15 minut przed kolejną godziną. Zasady te wprowadziły ogromne zamieszanie. Nie miały nic wspólnego z logiką, ani reżimem sanitarnym. Kolejki tworzyły się najpierw przy kasach przy wejściu, potem przy wyjściu, a w międzyczasie w szatniach i pod prysznicami.

Absurdalne zasady już po dwóch dniach zawieszono. Wrócono do wcześniejszych rozwiązań, które w zależności od dostępności miejsc na torach umożliwiają wejście na basen o dowolnej porze. Takie rozwiązanie umożliwia również spędzenie na basenie dowolnego czasu bez żadnych limitów.

Miejskie pływalnie działają na podstawie wytycznych opublikowanych w rozporządzeniu Rady Ministrów z 11 lutego br. Użytkowników obowiązuje reżim sanitarny (dezynfekcja oraz noszenie maseczek ochronnych na korytarzach i w szatni). Nie ma natomiast dodatkowych ograniczeń dotyczących limitu osób na torach. Zgodnie z możliwościami technicznymi na jednym torze Floating Areny może pływać jednocześnie 15 osób, a na basenie 25-metrowym 7 osób.

Grafik wolnych miejsc na Floating Arenie dostępny jest na stronie mosrir.szczecin.pl. (woj)

Komentarze

Spokojnie
2021-02-23 09:04:10
Rząd Morawieckiego zaraz to zniszczy i zamknie wszystkie baseny.
nie bój, nie bój
2021-02-22 18:55:40
wyłączą - znaczy zamkną zaraz - coś tam bąkają o kolejnym zaostrzeniu i zamknięciu sportu
Fin
2021-02-22 18:38:35
Korzystałem przed zarazą z basenu FA. Pomysł równych godzin był poroniony. W normalnych czasach na jednym torze było 4-5 pływaków czyli ok. 40 - 50-60 osób jednocześnie.Kolejka przy kasie tylko o 6.00. Korzystałem ok godz. 06.25
Mieszkańcy mądrzejsi
2021-02-22 18:30:07
Dobrze, że się tak stało ale smutne jest to, że gdy Kurier napisał o "nowych" zasadach tydzień temu to natychmiast na tym forum pojawiło się mnóstwo wpisów wskazujących na bezsens tych nowych zasad. Zatem Miasto, Pan Krzystek i władze basenu potrzebowały aż tygodnia żeby zrozumieć ogrom bezsensu swoich nowych zasad. Jak to się dzieje, że przypadkowi czytelnicy Kuriera wiedzą lepiej jak zarządzać basenem od tych "wybitnych" dyrektorów i prezesów? Szkoda również, że Kurier nie włączył się do tej dyskusji wskazując na głupotę myślicieli z SDSu. Nie było by tych dwóch straconych dni i pewnie paru zarażonych przez głupotę władz. Szkoda, że jesteśmy skazani w Szczecinie na takich zarządzających. Już teraz podpowiadam specom od basenów w mieście: jak wpadniecie na pomysł aby zwalczyć wirusa gorącą wodą to nie dziwcie się , że korzystający z basenu będą wychodzić poparzeni. Skąd to wiem? Z lekcji fizyki w szkole podstawowej. Gorąca woda - parzy. Jak pokrzywa.
Janusze
2021-02-22 16:42:51
Jeden urzędnik z drugim chciał być ważniejszy,chciał zaistnieć klasyczny przerost formy nad treścią.Nie pierwszy to i nie ostatni wśród urzędników przypadek kiedy dostrzegamy deficyt szarych komórek.Dziwi jednak fakt,że nad tymi ludźmi są jacyś przełożeni którzy kontrolują ich pracę.Jak widać Ci przez Covidowe szaleństwo i opętanie stracili możliwość logicznego i samodzielnego myślenia.Efekt był widoczny i do przewidzenia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ