piątek, 27 listopada 2020r.

Myszołów z Nadleśnictwa Rokita wrócił na wolność

Data publikacji: 2020-08-16 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-17 14:10
Myszołów z Nadleśnictwa Rokita wrócił na wolność
 

Myszołów uratowany w czerwcu w Nadleśnictwie Rokita został wypuszczony na wolność. Pisklę odnaleźli wówczas spacerowicze i powiadomili leśniczego. Zwierzę trafiło do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

 Ptak został przez leśników odwieziony do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Warnowie, gdzie przebywał  pod troskliwą opieką państwa Barańskich – mówi Barbara Adamczyk z Nadleśnictwa Rokita (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie).

Ptaki wychowane przez człowieka od pisklęcia wymagają jeszcze opieki po wypuszczeniu na wolność. Takie osobniki uczą się polować i początkowo nie zawsze odnoszą sukcesy łowieckie, dlatego przez dłuższy okres trzeba udostępniać im pokarm mówi z kolei Piotr Barański  z Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Warnowie.

Myszołów przez dwa miesiące pobytu w ośrodku wydoroślał i został wypuszczony na wolność.

(p)

Fot. Barbara Adamczyk (Nadleśnictwo Rokita)

Komentarze

Ornitolog
2020-08-17 11:45:01
Przepraszam, a czy myszy będą się cieszyć, też chcą żyć. Oczywiście, serdecznie pozdrawiam Państwa Barańskich. Tak już jest. A tych LP nie bardzo bym wychwalał.
Piekna Inicjatywa
2020-08-16 20:42:20
I Duze Brawa dla Panstwa Baranskich za trud i wysilek !! I miejmy nadzieje ze znajda sie srodki finansowe tak od milosnikow zwierzat jak i od Dyrekcji Lasow Panstwowych na wsparcie...!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ