sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie

Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie

Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie
Data publikacji: 2020-08-08 21:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-09 19:33
Wywietleń: 836 468608

Ledwo spacerował po ziemi. Znalazł go na terenie Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie) podleśniczy leśnictwa Wełmin. Młody bielik już jest bezpieczny.

- Sytuacja nieco dziwna jak na podniebnego zdobywcę. Po poinformowaniu odpowiednich służb rozpoczęła się akcja pomocy podlotowi – mówi Daria Wyrembelska-Wacławska z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie. - Najpierw, doświadczony przedstawiciel Komitetu Ochrony Orłów dokonał oględzin ptaka. Okazało się, że „panowie” się znają, bowiem pisklę, kilka tygodni wcześniej, będąc jeszcze nielotne w gnieździe, zostało przez ornitologa zaobrączkowane.

Dzięki zaangażowaniu Służby Leśnej Nadleśnictw Strzelce Krajeńskie oraz Kłodawa, ptak trafił do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie.

- W ośrodku dzikich zwierząt, gdzie aktualnie przebywa, nie stwierdzono żadnych złamań, jedynie mocno wytarty koniec ogona i podrażnione nogi od długiego chodzenia - dodaje Aleksandra Popiołek z Nadleśnictwa Kłodawa. - Prawdopodobnie zwierzę ma porażenie nerwowe, które uniemożliwiło mu ponowne wzbicie się w powietrze.

Teraz bielika czekają dalsze badania w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Wielgowie (zachodniopomorskie), a potem rehabilitacja, tak, by jak najszybciej trafił w naturalne dla tego gatunku warunki.

Opr. (sag)

Fot. Nadleśnictwo Strzelce Krajeńskie i Nadleśnictwo Kłodawa

Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie Leśnicy uratowali bielika. Trafił do ośrodka w Wielgowie

Komentarze

AIW263
Leo Bonhardt - poczytaj dokładnie o różnicach orłów, orłanów i jastrzębiowatych.. i w jakich krajach bielik nie jest uznawany za orła. Np w Polsce, Rosji.. ale na zachodzie i Ameryce bielik to orzeł.. a że tu ruskie takie dali nazywnictwo...
2020-08-09 19:12:56
Leo Bonhardt
Bieliki nie są orłami, tępy misiu
2020-08-09 01:20:29
Ed
Jakiego bielika? Nazwa nieaktualna. Teraz to orzeł tęczowy.
2020-08-08 22:31:01

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie