Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Mural z neonem w tle

Data publikacji: 04 kwietnia 2024 r. 18:54
Ostatnia aktualizacja: 04 kwietnia 2024 r. 19:00
Mural z neonem w tle
Sala Gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Fot. Artur BAKAJ  

Pomysł ozdobienia jednej z zewnętrznych ścian sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu, pojawił się kilka miesięcy temu. Chodziło o wykonanie muralu.

Miasto nie mówiło nie, ale ewentualną realizację inwestycji odłożyło na później. Teraz pojawiła się szansa dość szybkiego wykonania ozdoby. Wszystko za sprawą budżetu obywatelskiego. Grupa pasjonatów zajmujących się ratowaniem starych kołobrzeskich neonów zaproponowała, aby w ramach pochodzących z niego pieniędzy wykonać, tak jak pierwotnie zakładano mural, ale z wkomponowanym w malowidło neonem pochodzącym z dawnej restauracji Fregata.

Reklama świetlna zaprojektowana została przed laty przez nieżyjącego już miejscowego plastyka Andrzeja Rafińskiego. Jej ażurowa konstrukcja składa się z 90 kolorowych neonowych rurek zajmujących łączną powierzchnię 2,5 m x 3,5 m. Całość ma zostać zamontowana na ścianie, którą pomaluje Cukin - koszaliński artysta zajmujący się tworzeniem graffiti.

Pomysł po urzędniczej weryfikacji trafi pod głosowanie internautów. Prowadzone ono będzie od końca maja do połowy czerwca. Na 18 czerwca zapowiedziano ogłoszenie listy projektów, które zrealizowane zostaną w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA