niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mural na 40-lecie PŻB

Mural na 40-lecie PŻB

Mural na 40-lecie PŻB
Data publikacji: 2016-05-20 19:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:28
Wywietleń: 525 134590

Z okazji 40-lecia istnienia Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, czyli polskich promów Polferries łączących Polskę ze Skandynawią, w Kołobrzegu powstaje wyjątkowy mural. Autorem projektu i jego wykonawcą jest znany grafik streetartowy Mariusz Waras. Artysta ozdobił wcześniej dziób promu Polferries 
„Mazovia”, wykorzystując do tego wzory łowickich wycinanek.

Nieprzypadkowo grafika o powierzchni ponad 108 m kw. malowana jest w Kołobrzegu. To tutaj w 1976 r. powstało i do dziś ma swoją siedzibę przedsiębiorstwo Polska Żegluga Bałtycka. Dlatego też twórca postanowił wykorzystać w projekcie motyw miasta i morza. Statki z logo Polferries pokazane zostaną w nietypowy sposób: w jednym z pierścieni napędzających miasto. Dzięki temu namalowany na budynku mural ma tworzyć złudzenie ruchu.

- Woda daje miastu energię. Napędza poszczególne pierścienie poruszające się dynamiczne w zależności od tego, czy morze jest spokojne czy wzburzone. Wszystko działa sprawnie i precyzyjnie. Miasto tętni życiem w  otoczeniu przycumowanych promów, które wypełniają się i czekają na odpłynięcie - tak opisuje swoją koncepcję Mariusz Waras.

Do realizacji muralu przy ul. Koszalińskiej 25 w Kołobrzegu wykorzystane zostaną 84 szablony. Grafika ma być ukończona w niedzielę (22 maja).

Mariusz Waras znany jest nie tylko w Polsce. Jego murale można podziwiać m.in. w Los Angeles, Berlinie oraz Dżakarcie. Artysta ozdobił bolid Formuły 1 Kimiego Raikkonena czy wieżę kontroli lotów na lotnisku w norweskim Stavanger.

Dodajmy, że pod marką Polferries eksploatowane są trzy promy pasażersko-samochodowe, kursujące pomiędzy Polską a Skandynawią. Są to: 
„Wawel” (na linii Gdańsk-Nynäshamn), 
„Baltivia” i 
„Mazovia” (Świnoujście-Ystad). (ek)

Mural na 40-lecie PŻB Mural na 40-lecie PŻB

Komentarze

Coś przepięknego!! Czy ten Pan nie mógłby pomalować jeszcze trochę Dżakarty i Berlina ??
A III RP zostawić w spokoju ? Teraz jeszcze tylko w Kołobrzegu POstawić FRYGĘ i FILHARMONIĘ Z BLACHY FALISTEJ ( koloru różowego ).
2016-05-21 14:55:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”