Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Budują most na Parsęcie

Data publikacji: 15 maja 2016 r. 07:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:54
Budują most na Parsęcie
 

Drogowcy budują most na Parsęcie. To kontynuacja wielkiej inwestycji, jaką jest realizowana obecnie obwodnica Kołobrzegu.

- W ramach kontraktu na zaprojektowanie i budowę odcinka S6 Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie budowany jest kolejny etap obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11 - informuje Mateusz Grzeszczuk, specjalista ds. komunikacji społecznej w szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wcześniejsze odcinki tej drogi prowadzącej do portu morskiego zrealizowało Miasto Kołobrzeg. GDDKiA wykonuje odcinek od ul. 6. Dywizji Piechoty (DW 162) do ul. Bolesława Krzywoustego (DW 163) o długości 1,9 km.

- Zadanie obejmuje również budowę mostu na rzece Parsęta, na którym obecnie koncentrują się prace, wykonywane są podpory tego obiektu, trwa również wykonywanie dróg technologicznych - wylicza M. Grzeszczuk.

Specjalista z Okręgowej Dyrekcji uspokaja jednak, że podczas tegorocznych wakacji nie należy się spodziewać większych utrudnień ruchu związanych z inwestycją.

Obwodnica Kołobrzegu, podobnie jak cała droga S6 na tym odcinku, powinna być gotowa w 2019 roku.

M. Grzeszczuk przypomina, że obwodnica Kołobrzegu będzie dwujezdniową drogą klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego - red.) o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Powstaną 2 ronda (na początku i końcu odcinka), drogi zbiorcze, przepusty, przejście dla małych zwierząt i właśnie budowany most na rzece Parsęta.

Wznoszenie konstrukcji nadwodnej wymaga szczególnej uwagi drogowców. - Na tym odcinku ze względu na trudne warunki gruntowe konieczne będzie zastosowanie różnorodnych technik wzmocnienia podłoża (nasyp przeciążający, kolumny żwirowe, kolumny betonowe, pale betonowe) - opisuje zakres robót M. Grzeszczuk.

- Obecnie ruch na DK 11 dochodzi do portu przez centrum miasta. Realizacja drogi ekspresowej S6 wraz z powstaniem obwodnicy Kołobrzegu pozwoli wyprowadzić z centrum Kołobrzegu ruch z drogi krajowej - podkreśla drogowiec.

(kl)

Fot. GDDKiA

Budowa mostu na Parsęcie na trasie obwodnicy Kołobrzegu

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA