piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Budują most na Parsęcie

Budują most na Parsęcie

Budują most na Parsęcie
Data publikacji: 2016-05-15 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2192 133645

Drogowcy budują most na Parsęcie. To kontynuacja wielkiej inwestycji, jaką jest realizowana obecnie obwodnica Kołobrzegu.

- W ramach kontraktu na zaprojektowanie i budowę odcinka S6 Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie budowany jest kolejny etap obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11 - informuje Mateusz Grzeszczuk, specjalista ds. komunikacji społecznej w szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wcześniejsze odcinki tej drogi prowadzącej do portu morskiego zrealizowało Miasto Kołobrzeg. GDDKiA wykonuje odcinek od ul. 6. Dywizji Piechoty (DW 162) do ul. Bolesława Krzywoustego (DW 163) o długości 1,9 km.

- Zadanie obejmuje również budowę mostu na rzece Parsęta, na którym obecnie koncentrują się prace, wykonywane są podpory tego obiektu, trwa również wykonywanie dróg technologicznych - wylicza M. Grzeszczuk.

Specjalista z Okręgowej Dyrekcji uspokaja jednak, że podczas tegorocznych wakacji nie należy się spodziewać większych utrudnień ruchu związanych z inwestycją.

Obwodnica Kołobrzegu, podobnie jak cała droga S6 na tym odcinku, powinna być gotowa w 2019 roku.

M. Grzeszczuk przypomina, że obwodnica Kołobrzegu będzie dwujezdniową drogą klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego - red.) o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Powstaną 2 ronda (na początku i końcu odcinka), drogi zbiorcze, przepusty, przejście dla małych zwierząt i właśnie budowany most na rzece Parsęta.

Wznoszenie konstrukcji nadwodnej wymaga szczególnej uwagi drogowców. - Na tym odcinku ze względu na trudne warunki gruntowe konieczne będzie zastosowanie różnorodnych technik wzmocnienia podłoża (nasyp przeciążający, kolumny żwirowe, kolumny betonowe, pale betonowe) - opisuje zakres robót M. Grzeszczuk.

- Obecnie ruch na DK 11 dochodzi do portu przez centrum miasta. Realizacja drogi ekspresowej S6 wraz z powstaniem obwodnicy Kołobrzegu pozwoli wyprowadzić z centrum Kołobrzegu ruch z drogi krajowej - podkreśla drogowiec.

(kl)

Fot. GDDKiA

Budowa mostu na Parsęcie na trasie obwodnicy Kołobrzegu

Budują most na Parsęcie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie