niedziela, 05 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Budują most na Parsęcie

Budują most na Parsęcie

Budują most na Parsęcie
Data publikacji: 2016-05-15 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 2072 133645

Drogowcy budują most na Parsęcie. To kontynuacja wielkiej inwestycji, jaką jest realizowana obecnie obwodnica Kołobrzegu.

- W ramach kontraktu na zaprojektowanie i budowę odcinka S6 Kołobrzeg Zachód – Ustronie Morskie budowany jest kolejny etap obwodnicy Kołobrzegu w ciągu DK nr 11 - informuje Mateusz Grzeszczuk, specjalista ds. komunikacji społecznej w szczecińskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wcześniejsze odcinki tej drogi prowadzącej do portu morskiego zrealizowało Miasto Kołobrzeg. GDDKiA wykonuje odcinek od ul. 6. Dywizji Piechoty (DW 162) do ul. Bolesława Krzywoustego (DW 163) o długości 1,9 km.

- Zadanie obejmuje również budowę mostu na rzece Parsęta, na którym obecnie koncentrują się prace, wykonywane są podpory tego obiektu, trwa również wykonywanie dróg technologicznych - wylicza M. Grzeszczuk.

Specjalista z Okręgowej Dyrekcji uspokaja jednak, że podczas tegorocznych wakacji nie należy się spodziewać większych utrudnień ruchu związanych z inwestycją.

Obwodnica Kołobrzegu, podobnie jak cała droga S6 na tym odcinku, powinna być gotowa w 2019 roku.

M. Grzeszczuk przypomina, że obwodnica Kołobrzegu będzie dwujezdniową drogą klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego - red.) o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Powstaną 2 ronda (na początku i końcu odcinka), drogi zbiorcze, przepusty, przejście dla małych zwierząt i właśnie budowany most na rzece Parsęta.

Wznoszenie konstrukcji nadwodnej wymaga szczególnej uwagi drogowców. - Na tym odcinku ze względu na trudne warunki gruntowe konieczne będzie zastosowanie różnorodnych technik wzmocnienia podłoża (nasyp przeciążający, kolumny żwirowe, kolumny betonowe, pale betonowe) - opisuje zakres robót M. Grzeszczuk.

- Obecnie ruch na DK 11 dochodzi do portu przez centrum miasta. Realizacja drogi ekspresowej S6 wraz z powstaniem obwodnicy Kołobrzegu pozwoli wyprowadzić z centrum Kołobrzegu ruch z drogi krajowej - podkreśla drogowiec.

(kl)

Fot. GDDKiA

Budowa mostu na Parsęcie na trasie obwodnicy Kołobrzegu

Budują most na Parsęcie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie