czwartek, 28 stycznia 2021r.

Mur w łaty i… na raty

Data publikacji: 2015-09-12 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:34
Mur w łaty i… na raty
 
Po renowacji stan techniczny muru przy modernizowanym dworcu Szczecin Główny się poprawił. Jednak - zdaniem wielu - wygląda fatalnie, bo  jest w łaty z różnokolorowych cegieł. Jeszcze nie wiadomo, czy PKP podejmie się jego doczyszczenia. Ale mało tego !  Mur graniczny po jednej stronie schodów z dworca na ul. Owocową jest piaskowy, po drugiej …czarno-srebrny, czyli taki, jak go kilka lat temu fantazyjnie pomalowano. Natomiast  u końca tej ulicy i przy ul. Nowej - nadal czarny z brudu. Renowację doprowadzono bowiem do bramy, a właściwie jednego jej skrzydła, bo tylko ono wisi na odnowionej części. I jak się okazuje...

- Obydwa fragmenty (przy schodach i ul.Owocowa/Nowa-mag) nigdy nie były planowane do wykonania w ramach tej inwestycji- poinformowała Paulina Jankowska z PKP SA. Za ponad 117 mln zł  PKP funduje nam zatem wiaty i kładki od Sasa do Lasa oraz kawałek byle jak odnowionego muru.  

(mag)

Fot. Ryszard Pakieser

 

 

Komentarze

Bod
2015-09-14 06:45:28
Mur wyszedł jak wyszedł, ale zwróćcie uwagę na nowy peron 4. Może na pierwszy rzut oka ładny, ale: - zbyt oddalony od torów, przez co "dziura" między pociągiem a peronem jest większa niż być powinna (nowe wytyczne PKP PLK w tym względzie obowiązują już od roku, a peron zbudowano wg starych, wprowadzonych za komuny); - wyświetlacze podwieszone pod dachem tak, że w ogóle ich nie widać z kładki, więc przed zejściem na peron nie da się zorientować jaki pociąg będzie tam podstawiony; - bzdurna wielka tablica z napisem "Szczecin Główny" nad schodami prowadzącymi z kładki na peron, a bardzo ważna z punktu widzenia wsiadających do pociągu tabliczka z numerem peronu - malutka i schowana za tą pierwszą; - nieestetycznie wykonane wykończenie konstrukcji dachu nad peronem w postaci pogiętej i pomalowanej na niebiesko blachy, która za kilka lat pewnie skoroduje i będzie wyglądać jeszcze gorzej. To tylko kilka zauważonych przeze mnie nonsensów albo niedoróbek na nowym peronie nr 4. Czy pozostałe perony też zostaną tak schrzanione? Chciałbym mieć nadzieję że nie. Szkoda że dziennikarze uczepili się jedynie muru, który pełnić może jedynie funkcję ozdobną, a w żaden sposób nie wpływa na komfort i wygodę podróżnych.
Jan
2015-09-13 17:05:32
Witek, a co mają wybory do tego? Szczecińskość jest ponadpartyjna - to siedzi w ludziach. Albo nie jesteś stąd, albo udajesz (nie wymieniasz na kogo głosować - więc o agitowaniu nie ma mowy).
witek
2015-09-13 07:42:38
teraz nie narzekac tylko na wyborach lepiej decydowac
Jan
2015-09-12 17:56:21
To jest tak typowy "remont po szczecińsku", że aż dziwne, że temat jest w gazecie. Panie redaktorze - w tym mieście tak właśnie jest.
kazek
2015-09-12 17:26:35
brawo, teraz w takim stylu trzeba wyremontować stadion

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ