Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Mundurowi w salonie gier. Nie przyszli zagrać

Data publikacji: 11 października 2017 r. 14:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:52
Mundurowi w salonie gier. Nie przyszli zagrać
 

Kolejne nielegalne automaty o niskich wygranych skonfiskowali zachodniopomorscy celnicy. Tym razem wspólnie z policją pojawili się w salonie gier w Świnoujściu.

Policjanci otrzymali informację, że w jednym z lokali w Świnoujściu mogą być w użyciu automaty do nielegalnych gier hazardowych, tzw. jednoręcy bandyci. We wtorek (10 października) w godzinach wieczornych mundurowi pojawili się we wskazanym lokalu razem z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Na miejscu zarekwirowali cztery maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Przy jednym z automatów grał mężczyzna, który przyznał w rozmowie z funkcjonariuszami, że jest uzależniony od hazardu.

– Maszyny zostały zarekwirowane, a przebywające w lokalu osoby przesłuchane. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier – informuje asp. sztab. Beata Olszewska z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Policjantka dodaje, że to kolejna w ciągu ostatnich tygodni wspólna akcja policji i funkcjonariuszy ZUCS. Podczas wcześniejszych kontroli zajęto pięć nielegalnych automatów do gier o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami automaty do gier mogą stać tylko w kasynach, które posiadają specjalne koncesje. Restrykcyjne przepisy hazardowe weszły w życie 1 kwietnia 2017 roku. Kary za prowadzenie tego typu działalności bez wymaganej koncesji wzrosły z 12 do 100 tys. zł od każdego automatu. Dodatkowo za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

(żan)

Fot. ZUCS (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

maly lotek
2017-10-11 22:47:12
Czyli ze biedacy i bezrobotni... nie maja zadnych szans nawet "na lewo" sie dorobic ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA