wtorek, 02 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Motorowerzysta z „bagażem” przestępstw i wykroczeń

Motorowerzysta z „bagażem” przestępstw i wykroczeń

Motorowerzysta z „bagażem” przestępstw i wykroczeń
Data publikacji: 2020-04-08 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 18:59
Wywietleń: 1217 450423

Nocą jechał jedną z polickich ulic motorowerem bez włączonych świateł i z pogiętą tablicą rejestracyjną. Kiedy policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli, zaczął uciekać. Wylądował jednak w przydrożnym rowie. Okazało się, że dwudziestoletni mieszkaniec powiatu polickiego nie dość że jest pijany, pod wpływem narkotyków i w ich posiadaniu, to bez uprawnień do kierowania pojazdem, który nie ma bez ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych! 

Przed godziną 2 funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na jednej z polickich ulic zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się bez włączonych świateł i z wygiętą tablicą rejestracyjną, co uniemożliwiało jej odczytanie.

Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kiedy jednak policjant użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, motorowerzysta zaczął gwałtownie przyspieszać. Po przejechaniu kilku kilometrów, mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w przydrożnym rowie. Policjanci go zatrzymali. Okazał się nim być 20 letni mieszkaniec powiatu polickiego, który był pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a pojazd nie jest ubezpieczony i nie posiada aktualnych badań technicznych. Jakby tego było mało, funkcjonariusze znaleźli przy 20-latku 1,39 g amfetaminy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem.

(ip)

Fot. policja

 

 

Komentarze

Anonim.
Jak zwykle policja to koloryzuje... Nie był zmęczony tylko najechał na jakiś kamień i stracił panowanie
2020-04-08 18:48:43
Anonim.
Z tego co wiem to miał światła włączone bo widziany był przeze mnie osobiście.. Zaczęły go gonic 2 radiowózy. On jechał na motorowerze więc miał szansę na ucieczkę. Aż oczy bolą jak czytam tu komentarze jak można komuś życzyć źle?! Każdy popełnia błędy w życiu... PS. Nie jest on w areszcie..
2020-04-08 18:46:31
Olek
Robił za Najsztuba.
2020-04-08 17:55:06
Czegoś tu nie rozumiem
Zatrzymanie miało miejsce dopiero po przejechaniu kilku kilometrow-????? To był patrol zmotoryzowany czy pieszy bo to istotne dla oceny zachowania tych policjantow.Proszę rzeczniczkę miejscowej KPP o informację.Wprawdzie w art.napisano użyto sygnałow świetlnych-co sugerowałoby że mamy do czynienia z patrolem zmotoryzowanym,ale to przeczy prawom fizyki skoro patrol zmotoryzowany dokonał skutecznego zatrzymania dopiero po kilku km.W dodatku w sposob pośredni bo ścigany był już tak zmęczony długotrwałą ucieczką,że zwyczajnie wpadł do pobliskiego rowu oddawszy się władzy do dyspozycji ;-)
2020-04-08 13:49:36
trudno
Szkoda, bo mogło w trakcie próby zatrzymania dojść do zastrzelenia. A teraz: koszty dochodzenia, tymczasowego zatrzymania, postępowania, procesu, utrzymania w zakładzie karnym (nie wspominam o apelacjach, itd.) Byłby jeden idiota mniej w społeczeństwie. No trudno.
2020-04-08 13:41:06
Ed
Farciarz. Dostanie niższą grzywnę niż za wejście do lasu