sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle

Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle

Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle
Data publikacji: 2016-09-19 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:10
Wywietleń: 588 155573

Gra w kręgle tramwajem? Dla najlepszych z kierujących składami po torach to ponoć nie jest jakikolwiek problem. Taką konkurencję wymyślono w urządzonej w tym roku kolejnej edycji zawodów na najlepszego motorniczego w Polsce. Konkurs odbył się 15-16 września w Łodzi, a Szczecin miało w nim także troje swoich reprezentantów. 

- Konkurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną. Zawodnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą, ale także umiejętnościami interpersonalnymi oraz sprawnością w pojeździe. Zadania były zróżnicowane, jednym z najciekawszych był dojazd tramwajem do piłki w taki sposób, by przewróciła kręgle - jak relacjonuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki Tramwaje Szczecińskie. -  Z tą konkurencją nie miał problemu Kamil Szulborski, który doszedł aż do finału konkursu i ostatecznie zajął 8 miejsce. 

Pan Kamil, najlepszy motorniczy ze Szczecina, przyznaje, że niektóre konkurencje sprawiły mu kłopoty i powodów do przemyśleń. - Hamowanie w poślizgu na rozlanym na szynie oleju było dla mnie najtrudniejsze. Poza tym zwróciłem uwagę, że niektóre rzeczy robię już mechanicznie, muszę wyzbyć się niektórych przyzwyczajeń - podkreśla Kamil Szulborski. -  To bardzo potrzebny konkurs, poznałem swoje umiejętności, mogłem się sprawdzić w różnych sytuacjach.

To oczywiście były sytuacje aranżowane i symulowane, ale podczas nich każdy motorniczy ma szansę wykazać się refleksem, precyzją i sam się przekonać, jak jest w stanie reagować w kontrolowanych warunkach na późniejsze potencjalne zagrożenia w codziennej pracy zawodowej, wyjeżdżając na swoją zmianę w trasę. Inne konkurencje dotyczyły m.in. relacji z pasażerami i reagowania na ich czasem dziwne zachowania. W tym radzenia sobie w trudnych sytuacjach z nimi, na przykład gdy palą e-papierosa. A test z jazdy precyzyjnej polegał na zatrzymaniu się drugimi drzwiami dokładnie na wysokości specjalnego słupka przystankowego. Była też jazda z zasłoniętym prędkościomierzem.

Konkurs organizowany jest co 2 lata, w tegorocznej edycji w Łodzi wzięło udział 29 motorniczych z całego kraju. Nasze miasto wspólnie z Kamilem Szulborskim reprezentowali również Agnieszka Leonowicz i Roman Czekalski.

(MIR)
Fot. (archiwum TS)

Na zdjęciu głównym: pierwszy z prawej za stołem podczas testów konkursowych Kamil Szulborski ze Szczecina. Na pozostałych zdjęciach w minigalerii motornicza reprezentacja Szczecina w komplecie, czyli Agnieszka Leonowicz, Roman Czekalski i Kamil Szulborski oraz ich koleżanki i koledzy po fachu z innych miast Polski podczas zawodów w Łodzi.

 

Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle Motorniczy, co tramwajem strąca kręgle

Komentarze

Tram
W Twoim tramwaju grupa chuliganów zaczepia i bije pasażerów, co robisz: 1) Wychodzisz i powalasz na podłogę agresorów 2) wołasz pomoc 3) nic nie robisz.
2016-09-20 08:05:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy