Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Most w Osinowie Dolnym zamknięty

Data publikacji: 2018-07-17 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Most w Osinowie Dolnym zamknięty
 

W poniedziałek (16 lipca) w południe zamknięto most graniczny w Osinowie Dolnym. W związku z remontem drogi po niemieckiej stronie granicy przejazd przez most będzie niemożliwy przez dwa tygodnie. 
Prace remontowe mają potrwać do 28 lipca. Przeprawa otwarta jest jednak dla pieszych i rowerzystów.

Zgodnie z zapowiedziami niemiecki administrator drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Osinowie Dolnym rozpoczął remont szosy aż do mostu granicznego. Wymiana nawierzchni potrwać ma ponad miesiąc. Remontowany będzie także sam most.
To zła informacja dla turystów zakupowych, w tym głównie z Niemiec i – przede wszystkim kilku setek kupców i przedsiębiorców, którzy w przygranicznym Osinowie Dolnym ulokowali swoje przedsięwzięcia.

Na skutek presji, jaką na zarządcę drogi wywierali m.in. kupcy i administratorzy przygranicznych targowisk ostatecznie na remontowanym fragmencie trasy wprowadzono ruch wahadłowy. Przejście graniczne, w tym most, udostępniony jest bez ograniczeń dla ruchu pieszego i rowerowego.

Od poniedziałku na przygranicznych targowiskach w Osinowie Dolnym klientów jest znacznie mniej niż zwykle. W związku z remontem głównej drogi dojazdowej do targowisk od strony niemieckiej niektóre punkty handlowe i restauracje zamknięto. Wielu kupców na ten czas zaplanowało urlopy wypoczynkowe. ©℗

(r.c.)

Fot. Roman Ciepliński

Na zdjęciu: Od poniedziałku most graniczny w Osinowie Dolnym został zamknięty dla ruchu kołowego. Na czas modernizacji drogi dojazdowej do przygranicznych targowisk niektórzy kupcy zaplanowali urlopy. Klientów na bazarach jest znacznie mniej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Cedyniak
2018-07-17 14:32:21
To teren pani burmistrz wypłaci biznesmenowi spod granicy, który ma tu stację paliw Oder Center, odszkodowanie z gminnej kasy, że tam mało ma klientów i mniejsze wpływy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ