czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Morsy biją rekord

Morsy biją rekord [GALERIA]

Morsy biją rekord
Data publikacji: 2015-12-13 17:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 3166 54398

Ponad trzydziestu morsów z międzyzdrojskiego klubu „Kurka Wodna” i zaprzyjaźnionych grup z Wapnicy, Wisełki oraz ze Świnoujścia – Przytoru punktualnie o godzinie 12 przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji bicia rekord Guinnessa w kategorii: największej ilości jednocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach. 

Po intensywnej rozgrzewce grupa morsów (a wśród nich kilku debiutantów) wbiegła do spienionego sztormowym wiatrem Bałtyku. Marzli jedynie widzowie dopingujący kąpiących z brzegu.

- Aby rekord był uznany grupa co najmniej 25 osób musi przebywać w wodzie przez ponad trzy minuty, a woda musi mieć mniej niż 10 stopni Celsjusza. Dziś w Międzyzdrojach do morskiej kąpieli przystąpiły 32 osoby (od osiemnastego roku życia do 74 lat), a woda ma temperaturę około 5 stopni – mówi Marek Jarczyński z Wisełki, członek międzyzdrojskiego klubu Kurki Wodne. 

Podobne akcje odbyły się dziś w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce, tj. w Świnoujściu, Lesznie, Szczecinie, Mielnie, Kołobrzegu, Gdańsku,  Przysiece i wielu innych. Dotychczasowy rekord w jednoczesnym morsowaniu wynosi 1799 osób. W poniedziałek powinny być znane wstępne wyniki niedzielnej akcji, wówczas będzie jasne czy rekord został pobity. ©

Tekst i fot. (maz)

 

Morsy biją rekord Morsy biją rekord Morsy biją rekord Morsy biją rekord Morsy biją rekord Morsy biją rekord Morsy biją rekord

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie