Niedziela, 24 września 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Morsy biją rekord [GALERIA]

Data publikacji: 13 grudnia 2015 r. 17:30
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Morsy biją rekord
 

Ponad trzydziestu morsów z międzyzdrojskiego klubu „Kurka Wodna” i zaprzyjaźnionych grup z Wapnicy, Wisełki oraz ze Świnoujścia – Przytoru punktualnie o godzinie 12 przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji bicia rekord Guinnessa w kategorii: największej ilości jednocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach. 

Po intensywnej rozgrzewce grupa morsów (a wśród nich kilku debiutantów) wbiegła do spienionego sztormowym wiatrem Bałtyku. Marzli jedynie widzowie dopingujący kąpiących z brzegu.

- Aby rekord był uznany grupa co najmniej 25 osób musi przebywać w wodzie przez ponad trzy minuty, a woda musi mieć mniej niż 10 stopni Celsjusza. Dziś w Międzyzdrojach do morskiej kąpieli przystąpiły 32 osoby (od osiemnastego roku życia do 74 lat), a woda ma temperaturę około 5 stopni – mówi Marek Jarczyński z Wisełki, członek międzyzdrojskiego klubu Kurki Wodne. 

Podobne akcje odbyły się dziś w kilkudziesięciu miejscach w całej Polsce, tj. w Świnoujściu, Lesznie, Szczecinie, Mielnie, Kołobrzegu, Gdańsku,  Przysiece i wielu innych. Dotychczasowy rekord w jednoczesnym morsowaniu wynosi 1799 osób. W poniedziałek powinny być znane wstępne wyniki niedzielnej akcji, wówczas będzie jasne czy rekord został pobity. ©

Tekst i fot. (maz)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA